Teknoloji

Intel, DLSS Rakibi XeSS Teknolojisini Kullanıma Sundu

Intel, amiral gemisi Arc A770 ekran kartının 329 dolarlık fiyatıyla birlikte 12 Ekim’de satışa çıkacağını duyurmuştu. A770 ile birlikte yüksek ihtimalle Arc A750 de satışa çıkacak. Bildiğiniz üzere Intel mühendisleri, AMD FSR ve NVIDIA DLSS’ye rakip olarak Xe Muhteşem Sampling (XeSS) teknolojisini geliştiriyordu. Şirket artık merakla beklenen yükseltme teknolojisini sessiz sedasız kullanıma sunuyor.

XeSS dayanaklı birinci oyun Shadow of the Tomb Raider oldu. Güncelleme yeni çıktıve Steam sürüm notları aracılığıyla onaylandı. Bununla birlikte, GitHub‘da XeSS için bir yazılım geliştirme kiti yayınlandı.

Intel XeSS sadece Arc değil, birebir vakitte AMD Radeon ve NVIDIA GeForce ekran kartlarına dayanak sunacak. Teknolojinin Shader Model 6.4 dayanaklı tüm GPU’lar tarafından kullanılabileceğini daha evvel belirtmiştik. Örneğin Maxwell (GTX 900 serisi) mimarisine dayanan eski jenerasyon NVIDIA ekran kartları bile XeSS ile uyumlu olacak. CapFrameX, Radeon RX 6800 XT ekran kartıyla birlikte kimi testler paylaşmıştı:

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!