Teknoloji

İnternetten alışveriş yapanlar dikkat! Kargo parası ile ilgili yeni karar

İnternetten alışveriş yapmak artık günümüzün vazgeçilmezi olmuş durumda. Koronavirüs ile başlayan v dijitalleşen dünyada artık her şey internet üzerinden hallediliyor. Bu kapsamda artık kargo paraları ile ilgili yeni bir gelişme gündemde.

Eve kargoyla gelen eşyanın kırık ya da sorunlu çıkması dahilinde yeni bir uygulama hayata geçirilebilir. Kargoda kırılan eşyanın parasının tahsil edilmesiyle ilgili açıklama yapan Yargıtay 11. Hukuk Dairesi, milyonlarca tüketiciyi yakından ilgilendiren emsal nitelikte bir karara imza attı.

Yüksek Mahkeme; kargo alıcısının, kargoda bir kırık yahut hasar olduğu takdirde, haklarını kullanabilmesi için kargoyu teslim aldığı anda, ihtirazi kayıt koyması ve yasal mühletler içinde bildirimde bulunması gerektiğine hükmetti.

Bu kapsamda görülen davada bir konut hanımı internet sitesinden Türk Kahvesi makinesi aldı. Lakin makine geldiğinde kırık çıkınca vatandaş S.A., İlçe Tüketici Hakem Heyeti’ne müracaat etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!