Teknoloji

Gözler Kuzey Kore’de! Kuzey Kore savaş simülasyonu gerçekleştirecek

Kuzey Kore başkanı devir dönem telaffuzları ile gündeme geliyor lakin bu sefer kullanılan tabirler ile herkes diken üstünde olmaya başladı. Kuzey Kore tek tek maksatlarını açıkladı. İşte dünyayı endişelendiren o sözler hakkında ayrıntılar.

Kuzey Kore’den gelen açıklama dünyada dehşet havası uyandırdı. Başkan ‘Gerçek bir savaşın simülasyonunu’ gerçekleştireceğini ve amaçlarını tek tek açıkladı. Rusya Ukrayna savaşının küresel manada yarattığı tasa ve aksilikler şimdi son bulmamışken artık bir de Kuzey Kore cephesinde tasalar ortaya çıktı.

ABD ve Güney Kore’nin askeri tatbikatlarına bir dizi füze denemesi ile karşılık veren Kuzey Kore tansiyonu yükselten kimi açıklamalar yaptı. Bu kapsamda dünyanın gözleri Asya’ya çevrildi. Güney Kore ile ortasında gerginlik süren ülke korkutucu telaffuzlarda bulundu.

Kuzey Kore kelam konusu denemelerin potansiyel Güney Kore ve ABD gayelerini ‘vurmak ve yok etmek’ için yapılan testler olduğunu söyledi. Devlet denetimindeki Kore Merkezi Haber Ajansı’nda (KCNA) yer alan açıklamada füze testlerinin ABD ve Güney Kore güçlerinin son deniz tatbikatlarına cevap olarak yapıldığı bilgisine yer verildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!