Teknoloji

Elon Musk ve Twitter davası bir türlü sonuca ulaşamıyor

Elon Musk, Twitter’ı satın almak istedi. Fakat akabinde bot hesapları mazeret ederek vazgeçti. Olay mahkemeye taşındı. Ancak kelam konusu durum artık neredeyse bir dizi haline geldi. Artık bu hafta başında davayla ilgili yeni kararlar konuşuldu.

Elon Musk ve Twitter davası bir türlü sonuca ulaşamıyor

Bloomberg, Musk’ın Twitter’a yenilenen teklifini birinci defa bildirdikten sonra öbür bir evrak, Musk’ın Pazartesi gecesi Twitter’a, şirketi birinci teklif ettiği fiyattan satın almak istediğini belirten bir mektup gönderdiğini ortaya koydu. Bu da pay başına 54,20 dolar demek. Yani yaklaşık 44 milyar dolar pahasında bir mutabakat. Bu da, Twitter’ın pay fiyatından daha yüksek.

Perşembe günü, mahkeme evrakları, iki tarafın muahedeyi kapatmak için bir mutabakata vardığını ve Musk’ın talebi üzerine Kançılarya Mahkemesi’nin duruşmayı durdurduğunu göstermişti. Fakat ikisi satışı 28 Ekim’e kadar tamamlayamazsa, Kasım için yeni bir deneme tarihi planlanabilir.

Davayı yakından izleyenler, milyarderin farklı teklifler ile geldiğini fakat işin sonuca bağlanmadığını fark edecektir. Bu kapsamda Twitter da pay kıymetlerinin azaldğını sav ederek Musk’ı mahkemeye vermişti. Musk daha evvel bir çok yasal dava ile gündeme gelmişti lakin bu durum uzun müddettir devam eden bir çıkmaz haline geldi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - Betgol kirala - Ronabet kirala - Totobo kirala - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom