Teknoloji

iOS 16.2 güncellemesiyle gelecek yenilikler belirli oldu!

Apple, gelecek ay iPhone aygıtları için iOS 16.2 güncellemesini yayınlamak için hazırlanıyor. Teknoloji devi, yeni güncellemesiyle birlikte birçok yeni özelliği de kullanıcılarına sunacak. Pekala bu yenilikler ortasında neler var? Habere daima birlikte göz atalım.

iOS 16.2 güncellemesi, altı yeni bilhassa geliyor!

iOS 16.2 güncellemesi; Freeform, uyku ve ilaç takibi için iki yeni widget, Always On Display, Canlı Etkinlikler, Daha Sık Güncelleme ve Konut uygulaması için yeni mimari sunacak. Beyaz tahta fonksiyonu görecek olan Freeform uygulaması dijital bir defter işlevi görecek diyebiliriz. Uygulamayı kullanarak beyaz yer üzerine çizim yapmak, not tutmak ve yani bir şeyler karalamak mümkün olacak. Ayrıyeten FaceTime ve iMesagge üzerinden arkadaş ve ailemi bireyleriyle ortak çalışma yapma imkanı da var.

Yeni güncellemeyle gelecek olan iki yeni widget ise isminden da anlaşılacağı üzere uyku ve ilaç takibi yaparak iPhone kullanıcılarına hizmet verecek. iOS 16.2 güncellemesinin en çok öne çıkan bir öbür yeniliği de Always On Display oldu. iPhone 14 Pro modellerinde çalışacak Always On Display, aygıt uykudayken siyah ve minimal bir ekrana dönüşecek. Telefonla ilgili sonlu bilgi gösterecek bilhassa bildirimler ve duvar kağıdı gizlenebilecek.

iOS 16. 2 güncellemesiyle gelecek ve dikkat çeken bir öbür yenilik ise Canlı Etkinlikler oldu. Bu özellik sayesinde iPhone sahipleri Apple TV aracılığıyla maçların sayılarını Dinamik Ada üzerinde görecek. Canlı Etkinlikler ile gelecek olan Daha Sık Güncellemeler dayanağı, kullanıcıların Canlı Etkinlikler özelliği üzerinden aktüel bilgi edinmesini sağlayacak. Ancak Apple, bu özelliğin şarjı süratli bitireceği konusunda uyarıyor.

Güncellemeyle gelen son yenilik ise Ev uygulaması için yeni mimari oldu. iPhone kullanıcıları, Mesken uygulamasından akıllı aksesuarlarını denetim edecek. Apple; yeni mimarinin akıllı mesken aksesuarlarını performansını, verimliliğini ve güvenilirliğini güzelleştireceğini söylüyor.

Siz okuyucularımız bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? iOS 16.2 güncellemesinden beklentileriniz neler ve yenilikleri nasıl buldunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking