Telefon

iOS 16 ile hayatımıza giren “Şarj etme beklemede” uyarısı ne manaya geliyor?

Apple için, başlı başına gündemi belirleme yeteneğine sahip bir marka demek yanlış olmaz. O denli ki şirketin 7 Eylül’de gerçekleştirdiği tanıtımın söylentileri neredeyse bir sene öncesinden ortalıkta dolaşmaya başlamıştı. Hatta 8 Eylül tarihi itibariyle de, bir sonraki aktiflikte karşımıza çıkacak akıllı telefonlar hakkında fısıltılar başladı bile.

Benzer bir durumu iOS hamlesi için de söyleyebiliriz. Haziran ayının başında tanıtılan ve o günden itibaren neredeyse her gün yeni bir haberle karşımıza çıkan iOS 16, kullanıcıların beğenisine sunulmasının üzerinden haftalar geçmesine karşın hala yeni özellikleriyle gündeme gelebiliyor. Yeni işletim sistemi sürümünü öne çıkaran son gelişme ise “Şarj etme beklemede” özelliği oldu.

iOS 16 ile hayatımıza giren “Şarj etme beklemede” uyarısı ne manaya geliyor?

Apple’ın daha evvelki iOS sürümlerine baktığımız vakit, daha evvel hiç bu türlü bir ikaz görmemiştik. Lakin iOS 16 güncellemesini telefonlarına indiren iPhone kullanıcıları, aygıtlarını şarj etmek istedikleri sırada bazen bu türlü bir ikaz ile karşı karşıya gelebiliyor. Aslında bu ihtarın emeli son derece güzel. Zira şayet telefonunuzun ekranında bu uyarıyı görürseniz, aygıtının şarj esnasında pilini korumak için şarj sürecini bir müddetliğine durdurduğunu anlamanız gerekiyor.

Siz bir an evvel şarj olsun diye beklerken, telefonunuzun şarj etmeyi durdurmasının gerisinde yatan sebep ise batarya sıhhatini koruyabilmek. O denli ki şarj esnasında aslında ısınan batarya bir de güneş, fırın, ocak vb. üzere dış etmenlerden ötürü daha da fazla ısınırsa, bu durumun sonucunda piliniz ziyan görebilecek ve hatta iş patlamalara kadar gidebilecektir. O yüzden şayet olur da bir gün iPhone’unuzda bu uyarıyı görürseniz, birinci yapmanız gereken şeyin aygıtınızı kapatarak ya da uçak moduna alarak soğutmaya çalışmak olabileceğini unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!