Teknoloji

iOS İçin SwiftKey App Store’a Veda Ediyor

Microsoft‘un iOS için SwiftKey klavyesi, bir yıldan fazla bir müddettir güncelleme almıyordu. Bu da olağan ki akıllara uygulama için takviyenin sona erebileceğini getirmişti. Artık ise Microsoft, iOS için SwiftKey uygulamasını 5 Ekim tarihinde App Store’dan kaldıracağını duyurdu.

ZDNet, hususla ilgili olarak Microsoft’a ulaşmış durumda. Bir Microsoft sözcüsü, klavyenin şu anda kullananlar için çalışmaya devam etmesine karşın, şirketin SwiftKey’i önümüzdeki ayın başlarında App Store’dan kaldıracağını doğruladı.

Resmi SwiftKey takviye web sitesi de Microsoft’un iOS’ta SwiftKey dayanağını sona erdirmek ve 5 Ekim 2022’de App Store’dan kaldırmak üzere olduğunu söyleyerek ifadeyi doğruluyor.

ZDNet, kararın Apple’ın geliştiricilere iOS’un belli kısımlarına erişim verme konusundaki isteksizliğiyle ilgili olabileceğini kestirim ediyor. Bu durum Apple’ın Microsoft’un iPhone’larla Phone Link uygulamasıyla arkadaş olmasına yardım etmeyi reddetmesine benziyor. Birçok kullanıcı, iOS’taki üçüncü taraf klavyelerin 2014’ün başından beri çok düzgün bir tecrübe sunmadığı konusunda hemfikirdir. Bu nedenle Microsoft’un iOS için SwiftKey’e yatırım yapmaya devam etmek istememesi şaşırtan sayılmaz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
film sitesi - piar ne demek - bir finansçı - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al - slot siteleri - canlı casino siteleri