Telefon

iOS’u büyük kullanmak isteyenlere müjde!

Apple, herkes için aralık ayında sunmaya hazırlandığı iOS 16.2 sürümünün ikinci betasını yayınladı. Bu güncellemede Freeform işbirliği uygulamasını ve Mesken uygulamasına iyileştirmeler bulunyor. Bu iki özelliğin yanı sıra iPhone ve iPad için “aerodinamik” bir tecrübe sağlayacak yeni bir “Özel Erişilebilirlik Modu” üzerinde çalışıldığı ortaya çıktı.

iPhone ve iPad’lere Özel Erişilebilirlik Modu

Kod ismi “Clarity” olan bu yeni mod, temel olarak Springboard’u (ana iOS arabirimi) daha akıcı bir modla değiştiriyor. Mevcut beta sürümünde şimdi kullanıcılar tarafından kullanılamayan özellik, çok karmaşık gelebilecek kullanıcılar için iPhone ve iPad arayüzünü daha kullanıcı dostu hale getirmeyi amaçlayan bir erişilebilirlik seçeneği olarak sunulacak.

Apple, Özel Erişilebilirlik Modu’nu “iPhone ve iPad’inizi kullanmanın özelleştirilebilir, kolaylaştırılmış bir yolu” olarak tanımlıyor. Yeni özellik birtakım taraflardan kullanıcıların aygıtlarını tek bir uygulamaya kilitlemesine imkan tanıyan mevcut Kılavuzlu Erişim moduna misal biçimde çalışıyor. Ayn vakitte Özel Erişilebilirlik Modu, kullanıcıların sistemde kimi kısıtlamalarla gezinmesine müsaade verecek.

Örneğin kullanıcılar, Kullanıcı Arayüzü ve daha büyük metin, Ana Ekranda bulunan uygulamalar, müsaade verilen bireyler ve Özel Erişilebilirlik Modu etkinleştirildiğinde donanım düğmelerine erişim üzere şeyleri ayarlayabilecek. Diğerlerinin bu ayarları değiştirmesini önlemek için de bir şifre ayarlanabilecek. Yan düğmeye yahut Ana Sayfa düğmesine üç defa tıklamak, Özel Erişilebilirlik Modunu süratle aktifleştirecek yahut devre dışı bırakacak. Bu özelli hali hazırdaki sürümde Kontrollü Erişim olarak kullanılıyor.

Bu mod etkinleştirildiğinde, uygulamaların arayüzü son derece kolaylaşıyor. Aşağıda görebileceğiniz üzere daha büyük öğelerle değişiyor:

iOS 16.2 sürümünün aralık ayında tüm iPhone ve iPad kullanıcıları için sunulması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!