Telefon

iPhone 14 almayı düşünenlere berbat haber! Apple açıkladı!

Apple’ın yıllardır kaygı yandığı lakin bir tahlil geliştiremediği en kıymetli bahis üretim manasında Çin’e olan bağımlılığı. Her ne kadar şirket çok uzun vakittir bu sıkıntıdan keder yanıyor olsa da, bugüne kadar bu yakınmaların gerisinde yatan neden, Çin ile Amerika Birleşik Devletleri ortasındaki siyasi krizlerdi. Lakin artık işler çok diğer bir noktaya evrildi.

Her ne kadar dünyanın geri kalanı pandeminin bittiğini kabul etse de, Çin’de durumlar hiç de o denli değil. Çin hükümeti hala pandemiyi kırmızı alarm düzeyinde kabul ederken, daha geçtiğimiz hafta ülkenin en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri olan Foxconn’un bir hafta müddetle kapatılmasına karar verilmişti.

iPhone 14 almayı düşünenlere berbat haber! Apple açıkladı!

İşte bu gelişmelerden de anlayacağımız üzere Apple’ın Çin’e olan bağımlılığı birinci kere bu kadar önemli bir üretim krizinin yaşanmasına sebebiyet veriyor. Gelen son bilgilere nazaran Apple, dünya genelindeki distribütörlerine yakın vakitte aygıt tedariği konusunda süreksiz bir ıstırabın yaşanabileceğini belirtmiş. Bunun açıklaması ise, iPhone 14 serisinin üretimi konusunda %98’e yakınını karşılayan Çin endüstrisi, COVID-19 nedeniyle üretime bir sefer daha orta verecek ve bu ortadan kaynaklanan üretim eksikliği ise Apple’ın toplam satış maksadına büyük darbe vuracak.

Söz konusu sorundan en çok etkilenecek modellerin ise üretiminin tamamına yakının Foxconn tarafından gerçekleştirildiği iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modelleri olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!