YouTube

Facebook önemli ciddi iflasa yürüyor!

Teknoloji markalarının sıkıntı durumdan geçtiği bilinen bir durum. Bilhassa açıklanan mali tablolara baktığımız vakit, Apple’dan Amazon’a, Microsoft’tan Google’a kadar neredeyse bütün büyük markaların büyük oranlarda paha kaybı yaşadığı anlaşılıyor. İşte bu isimlerden biri olan Meta, tahminen de içlerinde en büyük sorunda olan markalardan biri.

Bünyesinde bulundurduğu Facebook, Instagram ve WhatsApp üzere şirketler sayesinde, teknoloji dünyasının en büyük isimlerinden biri olan Meta, donanım alanında ise bir türlü beklediği muvaffakiyete ulaşamıyor. Son olarak tanıttığı Quest 2 sanal gerçeklik gözlüğü modelinin düşük satış hacmiyle gündeme gelen şirket, artık büyük umut bağladığı 2 projesini daha iptal ettiğini duyurdu.

Facebook önemli ciddi iflasa yürüyor!

Meta’yı yakından takip edenlerin yeterli bildikleri üzere şirket uzun bir müddettir akıllı saat konusunda kıymetli çalışmalar yapıyordu. Fakat iki farklı akıllı saat modeli üzerinde çalışan Meta, geçtiğimiz aylarda bunlardan birini iptal ettiğini açıklamış fakat öteki akıllı saat modeli hakkında rastgele bir sorunun olmadığını duyurmuştu. Lakin bugüne yapılan açıklamayla, öbür akıllı saat modelinin de iptal edildiği duyuruldu.

Şirketin an itibariyle iptal ettiği bir öteki projesi ise Portal ismini verdiği yeni platformu. Bu platform üzerinden tam etkileşimli yeni bir toplumsal medya ögesi yaratmak isteyen şirket, bu fikrinden de ekonomik sebeplerle vazgeçti. Bu iki projeden sağlanacak fonların ise öteki projelere aktarılacağı belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!