Telefon

iPhone 14 Pro başlangıç fiyatı 45 bin TL oldu! Maşallah!

Amerikalı teknoloji devi Apple tarafından 7 Eylül’de gerçekleştirilen Far Out etkinliğinde tanıtılan iPhone 14 serisi, gereğince yeni özelliğe sahip olmaması ve ikili farklılaştırmanın düzgünden güzele besbelli hale gelmesi üzere nedenlerden ötürü epeyce eleştirilmişti. Lakin görülen o ki ülkemizde bu tip durumlar çok fazla keder edilmiyor. Üstelik iPhone 14 serisinin dünyanın en değerliye satılan ülkesi olmamızın da satışlar üzerinde bir tesirinin olmadığı görülüyor.

Eğer bu haberi okuduktan sonra Apple’ın resmi mağazasına girerek kendinize yeni bir iPhone 14 Pro satın almak isterseniz, bunu yapamayacağınızı göreceksiniz. Hatta bahtınızı biraz daha zorlayarak MediaMarkt, Amazon üzere sitelere baksanız bile stoklarda bu aygıtların bulunmadığını görmeniz kuvvetle olası. Tabi burada bahsettiğimiz satıcıların şahsen bu sitelerin kendisi olduğunu da ekleyelim. İşte bu durumun sebebi, ülkemizde ağır ilgiyle karşılanan iPhone 14 Pro 128GB modelinin stoklarının büsbütün tükenmiş olması.

Tabi iPhone 14 Pro 128GB modelini satın almak isteyip de bunu başaramayan kullanıcıların başka modellerin 128GB’lık versiyonlarına yönelmesi nedeniyle onların da stoklarının son derece sonlu sayıda kaldığını hatırlatalım. Şayet illa da Apple’ın sitesinden alacağım derseniz de o vakit yaklaşık 2 aylık bir bekleme müddetini göze almanız gerekiyor. İşte tüm bu nedenlerden ötürü, olağan kurallar altında resmi satış fiyatı 39.999-TL olan iPhone 14 Pro modelinin, internetteki ünlü sıfır ve ikinci el satış sitelerinde 45.000-TL üzere fiyatlardan satılmaya başlandığını görüyoruz. Hatta elinde onlarca adet iPhone 14 Pro bulunduran birtakım mağazaların fiyatı 50.000-TL düzeyine kadar çıkarttığını da söyleyelim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi