Telefon

iPhone 14 Pro ve Pro Max teslimatına koronavirüs mahzuru

Koronavirüs hadiselerinin artış göstermesi nedeniyle Çin’in birtakım bölgelerinde tekrar kapanma sürecine girildi. Apple, Çin’de yaşanan sorun nedeniyle aksayan iPhone 14 Pro ve Pro Max teslimatı ile ilgili açıklama yaptı.

iPhone 14 Pro ve Pro Max teslimatı koronavirüs nedeniyle gecikecek

2020 yılında ortaya çıkan koronavirüs salgını, teknoloji firmalarının tedarik sürecini aksatmaya devam ediyor. Tedarik sorunu yaşayan Apple, artık de Çin’de artış gösteren koronavirüs olayları nedeniyle üretim kapasitesini azalttı.

Şirket, Çin’in Zhengzhou kentinde bulunan iPhone 14 Pro ve Pro Max üretim tesisinde üretimin kısıtlandığını açıkladı. iPhone 14 ve 14 Plus modelleriyle ilgili rastgele bir üretim kısıtlaması bulunmuyor.

Apple Türkiye websitesinde iPhone 14 ve 14 Plus modelleri stokta yer alırken, iPhone 14 Pro ve Pro Max modellerinin teslimat müddetinin 4 ile 5 hafta ortasında olacağı belirtilmiş. Yetkililer, üretim kapasitesinin tekrar artırılabilmesi için tedarikçi firma ile görüşme halinde olduklarının altını çizdi.

Çin hükümeti, koronavirüs tedbirlerinin ne vakit kaldırılacağı ile ilgili şimdi açıklama yapmadı. Zhengzhou kentinde üretimi yapılan öbür markaların da bu durumdan olumsuz etkileneceği kestirim ediliyor.

Şirketin websitesinde yer alan açıklama ise şu formda:

COVID-19 kısıtlamaları, Çin’in Zhengzhou kentinde bulunan iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max montaj tesisini süreksiz olarak etkiledi. Tesis şu anda kıymetli ölçüde azaltılmış kapasitede çalışıyor. COVID-19 pandemisi boyunca yaptığımız üzere, tedarik zincirimizde çalışanların sıhhat ve güvenliğini ön planda tutuyoruz.
iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modelleri, yüksek talep görmeye devam ediyor. Lakin, artık daha evvel beklediğimizden daha düşük iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max sevkiyatı bekliyoruz ve müşterilerimiz yeni eserlerini almak için daha uzun beklemek zorunda kalacak.
Her çalışanın sıhhat ve güvenliğini sağlarken olağan üretim düzeylerine dönmek için tedarikçimizle yakın temas halindeyiz.

Siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!