Telefon

iPhone 14 Pro’daki Dynamic Island yanıyor!

Geçtiğimiz yılın Eylül ayında iPhone 14 serisini tanıtan Apple, yeni modellerinde meydana gelen sıkıntılarla tenkitlerin odağı durumunda. Artık ise kimi kullanıcılar tarafından yapılan şikayetler, ekrandaki Dynamic Island kısmında yanık olduğunu öne sürüyor.

iPhone 14 Pro‘nun Dynamic Island kısmında yanık şikayetleri!

Teknoloji geliştikçe akıllı telefonlar da gelişimini sürdürüyor ve üreticiler, piyasaya sürdüğü modeller ile yesyeni özellikler sunuyor. O denli ki Apple’ın iPhone 14 serisi ile hayatımıza giren Dynamic Island tasarımı da bunlardan birisi.

iPhone 14 serisinin Pro ve Pro Max modellerinde bulunan Dynamic Island, uygulamalardan gelen bildirimleri görüntülemek için özel bir dizayndır. Delikli ekran ile birleşmiş özellik, bildirime nazaran genişleyebilir, hatta biçim dahi değiştirebilir.

İşlevleriyle öne çıkan özellik, şimdilerde ise meydana gelen meselelerle isminden kelam ettiriyor. Bir kullanıcı, Twitter üzerinden iPhone 14 Pro’daki Dynamic Island alanında yanık oluştuğuna dair bir paylaşımda bulundu.

Kullanıcı, Apple’ın yetkili servisi ile bağlantıya geçtiğini ve şirket çalışanlarının da daha evvel buna misal bir durumla karşılaşmadıklarını söylediğini söz ediyor. Bu paylaşımın üzerine bir öteki iPhone 14 Pro kullanıcısı ise, telefonu satın alalı 1 ay geçmeden tıpkı sorunu yaşadığını ve ekrandaki Dynamic Island kısmında bir iz oluştuğunu söylüyor.

Söz konusu meseleye dair ortaya atılan birtakım kestirimler ise, ekranda oluşan müsaade aslında bir yanık olmadığını ve sorunun panelden kaynaklandığını öne sürüyor. Apple’dan, kullanıcı şikayetlerine dair şimdi bir açıklama gelmedi.

Dynamic Island ile ilgili daha evvel de farklı bahislerde şikayetler gelmişti. O denli ki bunlardan birisi, özelliğin iMessage ve FaceTime uygulamalarında faal edilememesi oldu. Ayrıyeten Dynamic Island’ın ekranda diğer bir yere kaydığı da kullanıcılar tarafından yapılan şikayetler ortasında.

Pekala sizler bu husus hakkında neler düşünüyorsunuz? Buna benzeri bir problemle karşılaştınız mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al