Telefon

iPhone 14 sahipleri acil yardım çağırma provası yapabilecekler

Bu özellik yardıma gereksiniminiz varsa ve kapsama alanı dışındaysanız, uydu üzerinden acil servislere kısa bildiri göndermenizi sağlıyor. Tekrar de, yırtıcı tabiatta yaralanmış ve kurtarılmaya muhtaçlık duyduğunuzda yardımcı olmasını beklediğiniz bir aracı nasıl kullanacağınızı bilmemek hudut bozucu olabilir. Bu sebeple Apple, kullanıcıların özelliğin nasıl çalıştığın görebilmesi için Uydu aracılığıyla bir Acil Durum SOS demo modu sunuyor.

iPhone 14‘ünüzü güncelledikten sonra, Demo’yu bulmak için Ayarlar’ın Acil SOS kısmına gitmeniz gerekiyor. Pek çok insan acil bir durumda özelliği kullanmak istediğinde neyle karşılaşacağını bilemeyeceğinden, direkt bu acil servisi arama tecrübesini yaşayabilmek için özelliği şimdi gereksiniminiz yokken denetim etmek mantıklı. Demo modunu kullandığınızda, gerçek bir acil servis temsilcisine bağlanmayacaksınız, şirketin sistemi, demo kullanıcılarını otomatik karşılıklar gönderen bir sunucuya yönlendirecek.

iPhone 14 sahipleri acil yardım çağırma provası yapabilecekler

Apple, bu demo modunu kullanıcıların özelliğin nasıl çalıştığını görmek için hücresel kapsama alanı dışında kalan bir yer bulup deneme yapmasını ve acil servisleri boşuna meşgul etmesini önlemek için sunuyor. Arayüzü ve nasıl çalıştığını merak ediyorsanız, bu demo modunu kullanmanız tavsiye ediliyor.

Uydu üzerinden Acil SOS ve demo modu bugün ABD ve Kanada’da kullanıma sunuluyor. Apple hizmeti aralık ayında Fransa, Almanya, İrlanda ve İngiltere’ye genişleteceğini duyurdu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al