Telefon

iPhone 14 sahiplerine makûs haber! Artık neler olacak?

Apple analisti Ming-Chi Kuo tarafından hazırlanan yeni bir rapor, şirketin bu yılın dördüncü çeyreğinde iPhone 14 Pro aygıtlarında büyük bir üretim ve stok sorunu yaşayacağını söylüyor. Kuo’nun söylediğine nazaran şirket, 80 – 85 milyon adetlik pazar amacına kıyasla lakin 70 – 75 milyon iPhone sevk edecek. Toplam iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max sevkiyatı ise beklenenden 15 – 20 milyon adet daha az olacak. Bu gelişmeler, Çin’de fabrikaların kapanmasıyla sonuçlanan ve Foxconn’un ana iPhone fabrikasında personel protestolarını ateşleyen son COVID-19 salgınına atfediliyor.

Ayrıca Kuo, Zhengzhou iPhone fabrikasının ortalama kapasite kullanım oranının Kasım ayında sırf %20 civarında olduğunu ve Aralık ayında sırf %30 – 40’a ulaşmasının beklendiğini belirtti.iPhone 14 Pro ve Pro Max epeyce kıymetli olduğu için Kuo, Apple’ın 2022’nin dördüncü çeyreğindeki iPhone gelirinin “Pazar amacından %20 – 30 yahut daha fazla oranda düşük olabileceğini” iddia ediyor.

Şu anda, iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max ABD’deki Apple Mağazalarında stokta bulunmuyor. Apple’ın web sitesinde de siparişler dört haftalık bir gecikme yaşıyor. Bu nedenle Kuo, ekonomik sakinliğin ortasında bu modellere olan talebin birçoklarının ertelenmek yerine basitçe “kaybolacağını” düşünüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al