Telefon

iPhone 15 hakkında bomba iddia! Özellikleri ortaya çıktı

Sızıntılar ile gündeme gelen iPhone 15 ailesiyle ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Type-C girişiyle tanıtılacağı belirtilen iPhone 15 Ultra modelinin kimi teknik özellikleri belirli oldu.

Avrupa Birliği Kurulu, akıllı telefonlarda tek tip şarj girişini zarurî hale getirdi. Gelecek yıl tanıtılacak iPhone 15 serisindeki en değerli değişikliğin Type-C teknolojisinin olacağı belirtiliyor. iPhone serisinde düşük data transfer suratı sunan Apple, nihayet kullanıcıların beklentilerini karşılayacak bir özellik ile karşımıza çıkacak.

iPhone 15 serisinde Apple tarafından üretilecek A17 Bionic işlemci kullanılacak. 3nm teknolojisiyle üretileceği belirtilen işlemci, TSMC’nin N3E mimarisi üzerine inşa edilecek. Savlara nazaran Apple, işlemci maliyetinin artması nedeniyle iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Ultra modellerine artırım yapacak.

Apple’ın radikal değişikliklerinden bir başkası ise kamerada olacak. Şirketin iPhone 15 Ultra modelinin ana kamerasında Sony sensöre yer vereceği belirtiliyor. Bununla birlikte yeni modelde telefoto sensör ve ikili ön kamera da yer alacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking