Telefon

iPhone 14 serisi için teslimat mühletleri ile hayal kırıklığı yarattı!

iPhone 14 serisi birinci olarak altı hafta evvel piyasaya çıktı. Sağlam bir kaynak olan JP Morgan’daki analistler bu mühlet zarfında dört modelin de teslim müddetlerini takip ediyor. Teslim müddetleri genel olarak sipariş verme ve telefonun teslim alınması ortasındaki süreyi gösteren bir sistem. Apple yeni serisi ile teslim müddetinde hayal kırıklığı yaratmış denebilir.

iPhone 14 serisi için teslimat mühletleri ile hayal kırıklığı yarattı!

iPhone 14 serisinin piyasaya sürülmesinden bu yana birinci kere teslimat müddetleri, birebir kullanılabilirlik periyodunda iPhone 13 serisinin teslimat müddetlerinin altına düştü. Tam olarak misal bir karşılaştırma değil, fakat geçen yıldan beri tedarik zinciri daha epeyce gerilim altındaydı.

Analistler, iPhone 14 Pro Max’in (serideki en tanınan model) teslimat müddetlerinin daha küçük 14 Pro’nun teslimat müddetlerini neredeyse eşitlediğini bildiriyor. Bu ortada vanilyalı iPhone 14’e olan talep “mütevazı” olarak nitelendiriliyor. Yani şirketin satışlar konusunda beklentileri karşılanmadı.

JP Morgan’daki analistler de çeşitli bölgelerdeki talebi takip ediyor. ABD’de iki Pro modelin her biri 32 gün müddet içinde teslim edildi. iPhone 14 ve 14 Plus da eşit mühletlere sahip. Çin’de teslimat mühletleri daha da kısa. Pro ve Pro Max için sırasıyla 22 ve 29 gün ve 14 ve 14 Plus için yalnızca 1 gün müddet mevcut.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - İstanbul Eşya Depolama - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!