Telefon

iPhone 14 ve iPhone 13 serisinde can sıkıcı sorun!

Apple’ın geçtiğimiz aylarda duyurduğu iOS 16 sürümü ile ilgili problemler ortaya çıkmaya devam ediyor. iPhone 14 ve iPhone 13 serisi, ekran donma yanlışı ile gündeme geldi.

iPhone 14 ve iPhone 13, ekran donma yanılgısı ile gündemde

iOS 16’daki yeni kusurlar sadece yeni iPhone 14 serisini değil, birebir vakitte iPhone 13 ailesini de etkiliyor. Kimi kullanıcılar, aygıtlarının yazılımını güncelledikten sonra ekran donma yanılgısıyla karşılaştıklarını bildirdi.

Geçiş animasyonlarında sorun yaşadıklarını belirten iPhone sahipleri, kimi durumlarda aygıtın çalışmayı büsbütün durdurduğunu tabir etti. Geçtiğimiz hafta yayınlanan iOS 16.1 güncellemesiyle ortaya çıkan sorun, şimdi çözülmedi.

Sosyal medya platformlarında sorun ile ilgili paylaşım yapan iPhone 14 Pro kullanıcısı, “Spotlight Search menüsü haricinde hiçbir yere giremiyorum. Aygıtın ana ekrana dönmesi için uğraşsam da ne yazık ki ana ekrana ulaşamadım.” tabirlerine yer verdi.

Bazı iPhone 13 kullanıcıları, iPhone’ların durup dururken kapanmasının yanı sıra, ekranın tamamını yeşile çeviren bir problemle da karşılaştıklarını belirtti. Kullanıcılar, problemlerin iOS 16 güncellemesi sonrasında ortaya çıktığının altını çizdi.

Apple’ın bu sıkıntılar için ne vakit güncelleme yayınlayacağı şimdi bilinmiyor. Lakin, yeni iOS 16.2 güncellemesinin bu kusurların en azından bir kısmını gidereceği varsayım ediliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!