YouTube

Jack Dorsey’den Twitter özrü!

Bildiğiniz üzere ünlü iş insanı Elon Musk, 28 Ekim’de Twitter’ı satın aldığını duyurdu. Bu tarihten sonra kelam konusu toplumsal medya platformunda önemli değişimlerin olacağı zati aşikardı. Zati Musk da birinci icraat olarak Twitter İdare Kurulu’nu feshederek bunu herkese gösterdi. İlerleyen süreçte ise Elon Musk, Twitter’da büyük işten çıkarmaların yaşanacağını duyurdu. Çok geçmeden operasyon başladı ve şirket çalışan sayısını süratle azaltma yoluna gitti. Tüm bu gelişmelerin akabinde Twitter kurucu ortağı olan Jack Dorsey’den değerli bir açıklama geldi.

Jack Dorsey’den Twitter özrü!

Şirketi çok süratli büyüttüklerini itiraf eden Dorsey, “Twitter’ın eski ve şimdiki çalışanları güçlü ve dirençlidir. O an ne kadar sıkıntı olursa olsun her vakit bir yolunu bulurlar. Bir birçoklarının bana kızgın olduğunun farkındayım. Herkesin bu durumda olmasının sorumluluğu bana ilişkin. Şirketi çok süratli büyüttüm. Bunun için özür dilerim.” ifadelerini kullandı. Twitter çalışanlarına minnettar olduğunu da söyleyen Dorsey, “Bunun şu anda ya da hiçbir vakit karşılıklı olmasını beklemiyorum ve anlıyorum.” diye de ekledi.

Twitter geçtiğimiz yılın sonunda 7.500’den fazla tam vakitli çalışana sahip olduğunu duyurmuştu. Lakin şirketin yeni sahibi Elon Musk tarafından başlatılan işten çıkarma operasyonu sonrası bu sayının çok daha aşağılara ineceği kuşkusuz. Esasen Musk değişik bir iş adamı ve her vakit yaptıkları ile gündem olmayı başarıyor. Çünkü Musk, Twitter’ı satın aldıktan sonra eski sevgilisinin hesabını kapattırmış ve toplumsal medyada gündem olmuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom