Telefon

Twitter’dan geri adım! Eski çalışanlar geri mi dönüyor?

Elon Musk, Twitter’ı satın aldıktan sonra birinci olarak birtakım çalışanların işine son verdi. Şirkette kaos ortamının oluştuğunu belirten birtakım kaynaklar, Twitter idaresinin eski çalışanlarını geri çağırdığını açıkladı.

Twitter, eski çalışanlarını geri çağırıyor

Bloomberg haberine nazaran Twitter, işgücünü yarıya indirdikten yalnızca birkaç gün sonra kimi çalışanlarından geri dönmelerini istedi. Elon Musk’ın platforma getirmek istediği özellikleri oluşturmak için birtakım çalışanları kazara ya da tecrübelerinin farkında olmadan işten çıkardığını fark etti.

Gazeteci Casey Newton, Twitter’ın Slack kanallarından birinden elde ettiği bildirileri paylaştı. Twitter Slack kanallarından birinde atılan iletide, “Hafta sonu bu ileti için üzgünüm, fakat bunu yazmak istedim. Kimi çalışanların şirkete geri dönüp dönmeyeceklerini sorma fırsatımız olduğunu bilmenizi istiyorum. İsimleri ve münasebetleri pazar günü saat 16.00’ya kadar bir ortaya getirmem gerekiyor.” sözlerine yer verildi.

Şirket, Cuma gününe yaklaşık 3.800 çalışanı işten çıkararak başladı. Bu adım, yeni erişilebilirlik özellikleri geliştirmekten sorumlu olanlar da dahil olmak üzere şirket genelinde grupların canını sıkan bir hareket olarak nitelendirildi.

Cumartesi günü Twitter, yeni fiyatlı doğrulama sistemini kısa bir müddetliğine kullanıma sunmaya başladı. Bir gün sonra, şirketin bu özelliğin yayınlanmasını ABD orta seçimlerine kadar erteleme kararı aldığı bildirildi.

İşten çıkarmaların haklı sebepler ile yapıldığını savunan Musk, şirketin her gün 4 milyon dolardan fazla kaybettiğini belirtti. Musk, maddi ziyanı durdurmak için şirket çalışanlarının işine son vermekten öteki seçeneğinin olmadığının altını çizdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!