Telefon

iPhone 14’ün kamera performansı beklentilerin çok aşağısında kaldı

Yeni bir akıllı telefon alacak olanların birinci baktığı şeylerin başında art kamera gelir. Yapılan araştırmalara nazaran, her 100 akıllı telefon kullanıcısının 74’ünün birinci baktığı şey telefonun art kamerası oluyor. Tabi bir donanım bu kadar değerliyse, bütün akıllı telefon üreticilerinin önceliği de bu alanda rakiplerine üstünlük kurmak olacaktır. Bununla birlikte iPhone 14 Pro modelleriyle bu hedefine büyük ölçüde erişen Apple’ın standart iPhone 14’de bu muvaffakiyetten çok uzakta kaldığını söyleyebiliriz.

Ünlü karşılaştırma platformu DxOMark tarafından yapılan son çalışmada, uzmanların konuğu iPhone 14 oldu. Daha evvel iPhone 14 Pro Max ve iPhone 14 Pro modellerini test eden ve her iki telefona da 146 puan vererek en uygun kameraya sahip akıllı telefon listesinin 4 ve 5. Sıralarına yerleştiren iPhone 14’de ise aradıklarını bulamadılar.

iPhone 14’ün kamera performansı beklentilerin çok aşağısında kaldı

Serinin standart modelini inceleyen uzmanlar, bu telefonun görüntü çekim kalitesinden ve portre modundan son derece mutlu kalırken, karanlık ortam çekimleri ise beklentilerin çok altında kaldı. Birçok farklı kategori nezdinde bedellendirilen telefon genel ortalamada ise 133 puan alarak kendine lakin 17. Sırada yer bulabildi.

Söz konusu listede Google Pixel 6 Pro, Galaxy S22 Ultra, Xiaomi 12S Ultra, Google Pixel 7 üzere modellerin gerisinde kalan iPhone 14 bu başarısızlığıyla hayranlarını ziyadesiyle üzmüş oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al