Telefon

iPhone 14’ün kaza algılama özelliği yanlışsız çalışmıyor olabilir

Teknolojinin gelişmesi, insanlık açısından pek çok avantajı da beraberinde getiriyor. Amerikalı teknoloji devi Apple tarafından 7 Eylül’de gerçekleşen lansmanda tanıtılan yeni aygıtlar ve özellikleri de bu durumun hoş bir göstergesiydi. O denli ki Apple tarafından yapılan açıklamalara nazaran, hem iPhone 14 serisine hem de Apple’ın yeni akıllı saat modeli Apple Watch Ultra’ya eklenen yeni bir özellik sayesinde, bundan sonra yaşanan bir kaza bu aygıtlar tarafından algılanabilecek ve muhakkak bir bekleme müddetinin akabinde otomatik olarak devreye girerek durum emniyet güçlerine haber verilebilecek. Pekala nitekim sistem bu türlü sıkıntısız çalışıyor mu?

iPhone 14’ün kaza algılama özelliği yanlışsız çalışmıyor olabilir

Bu sorunun karşılığını merak eden bir küme araştırmacı, aygıtları iki farklı açıdan ele aldı. Buna nazaran, birinci denemede araç şoförü koluna Apple Watch Ultra’yı takarken, yanına da iPhone 14 modelini koydu ve bir öbür araca çarptı. Şoförün kolundaki akıllı saat çarpışmayı başarılı bir halde algılarken, iPhone 14’den rastgele bir kaza bildirimi alınamadı.

İkinci testte ise bu kere şoför iPhone 14 modelini çarpacağı araca yerleştirdi ve sonrasında da o araca süratli bir formda çarptı. Fakat iPhone 14 bu çarpışmayı da algılayamayarak tam manasıyla sınıfta kaldı. Bu durumun neden ortaya çıktığı şimdilik bilinmiyor olsa da, Apple’ın yakın vakitte bir açıklama yapıp sebeplerini ortaya çıkarması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!