Telefon

iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Ultra artırımlı geliyor!

iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Ultra fiyatı hakkında birinci bilgiler ortaya çıktı. Çinli toplumsal medya uygulaması Weibo’daki bir sızıntıya nazaran, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Ultra 2023’te artırımlı fiyatla satışa sunulabilir. Pekala iki yeni iPhone modeli nasıl olacak?

iPhone 15 Pro ve 15 Ultra ile fiyatlar artacak

Önceki raporlar, iPhone 15 ve 15 Plus’ın muhtemelen iPhone 14 modellerinden biraz daha ucuza sunulacağını, lakin Pro ve Ultra fiyatlarının artacağını gösteriyordu. Apple’ın, bilhassa kıymetli modellerine yeni özellikler eklemesiyle birlikte, iPhone serisindeki fiyatlarda boşluk yaratmak istediği söyleniyor.

Weibo’da ortaya çıkan rapor, iPhone 15 ve 15 Plus’ın hem Dynamic Island’a hem de iPhone 14 Pro ve Pro Max’te bulunan 48 Megapiksel kameraya yer vereceğini öne sürüyor. Buna karşılık, serinin en kıymetli iki telefonu birtakım değerli avantajlara sahip olacak.

iPhone 15 Pro ve 15 Ultra büsbütün yeni bir Apple çipi kullanacak. Apple’ın 3nm mimarisi üzerine üretilen A17 Bionic’ten gücünü alacak. Mevcut kuşaktan değerli ölçüde daha güçlü olmasa da, batarya performansıyla dikkat çekecek.

TSMC tarafından üretilecek 3nm mimarili A17 Bionic, yeni çiplerden ötürü epey maliyetli olacak. Söylentilere nazaran 3nm N3 teknolojisiyle üretilen bir çip, mevcut teknolojiye kıyasla yüzde 25 oranında daha değerli.

iPhone 15 Pro ve 15 Ultra ayrıyeten dayanıklılıklarını büyük ölçüde artıracak titanyum kasaya sahip olabilir. Bu da muhtemelen üretim maliyetlerini yükseltecek ve Apple bunu son kullanıcıya yansıtacak.

Peki siz bu husus hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking