Telefon

iPhone 15 Ultra: Bu sefer titanyum olacak!

iPhone için çıkarılan söylentiler çoklukla gerçek olmayacak üzere görünsede bazen bu söylentilerin gerçekleştiği de görülüyor. iPhone’un USB-C’ye geçişi ve titanyum orta çerçeveler kullanılması buna bir örnek. Her yeni model telefonunda, kullanıcıların telefonlarını yükseltmelerine değecek olan değişiklikler yapmaya çalışan Apple‘ın gelecek yıl için büyük yenilikler ile çıkarması beklenen iPhone 15 Ultra’nın çıkan bir söylentiye nazaran öteki modellerden farklı olarak titanyumdan yapılacağı savında bulunuldu. Titanyumun paslanmaz çeliğe nazaran avantajı, materyalin iPhone’a ekstra yük olmaksızın kusursuz dayanıklılık ve çizilmeye karşı geliştirilmiş direnç sağlayacak olmasıdır.

iPhone için titanyum kullanmak paslanmaz çelik ve alüminyumdan daha maliyetli olabilir. Lakin Apple’ın gelecek yıl çıkacak telefonlar için tasarımsal olarak farklılaştıracağı, birkaç özel özellik ve daha yüksek bir fiyat etiketi ile piyasaya sürülecekleri söylenmişti. Bu türlü bir senaryoda titanyum, iPhone 15 Ultra’nın titanyum olması bu yeni özelliklerinden biri olabilir.

Apple, iPhone 15 Ultra için titanyum kullansa da kullanmasa da bilhassa MagSafe’in yükselişiyle kablosuz şarjı desteklemek için ön ve art panelleri camdan yapmaya devam edecektir. Bu basamakta daha kesin görünen şey ise, önümüzdeki yıl tüm iPhone 15 modellerinin Lightning konektörleri yerine USB-C temasına sahip olacağı. Avrupa Birliği’nin elektronik aygıt üreticileri için aldığı karar ile şarj için USB-C kullanma zorunlulukları münasebetiyle Apple, bu değişikliği yapmak zorunda.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi