Telefon

iPhone 15 Ultra, İki Adet Ön Kameraya Sahip Olabilir

Apple’ın önümüzdeki yıl piyasaya süreceği iPhone 15 serisinin en üst seviye modelinin iki adet ön kamera barındıracağı sav ediliyor.

Apple, geçtiğimiz günlerde yeni jenerasyon amiral gemisi akıllı telefonları iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’in tanıtımını gerçekleştirdi. Yeni kuşak aygıtlar, beraberinde birçok yeniliği kullanıcılara sunmasıyla dikkat çekiyor. Bu aygıtların tanıtımı üzerinden şimdi pek de vakit geçmemiş olmasına karşın, şirketin önümüzdeki yıl piyasaya süreceği iPhone 15 serisi ile ilgili birtakım ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı. Birkaç gün evvel, iPhone 15 akıllı telefon serisinde yer alan tüm aygıtların, bu yıl iPhone 14 Pro ve Pro Max modelleri ile birlikte değerli bir yenilik olarak sunulan “Dynamic Island” özelliğini alacağı belirtilmişti. Bugün de serinin en üst seviye modelinin iki adet ön kameraya sahip olacağı tez ediliyor.

Duyumcu Majin Bu tarafından Twitter üzerinden yapılan paylaşıma nazaran, Apple’ın bir sonraki kuşak amiral gemisi akıllı telefon serisinin en üst seviye varyantı iki adet selfie kamerası barındıracak. Twitter paylaşımında bahsi geçen aygıtın ismi iPhone 15 Ultra olarak verilmiş. Bildiğimiz üzere Ultra modeli, bu yıl iPhone 14 serisinde yer almıyor. Bunun yerine seride iPhone 14 Pro Max en üst seviye teklif olma özelliğini taşıyor. Duyumcuya nazaran, bir sonraki jenerasyon seride isimlendirme stratejisi değişebilir. Böylece iPhone 14 Pro Max aygıtının yerini, yeni kuşakta iPhone 15 Ultra aygıtı alabilir.


iPhone 15 Ultra

Majin Bu, yaptığı paylaşımda kaynağından aldığı bilgi doğrultusunda iPhone 15 Ultra yahut iPhone 15 Pro Max aygıtının iki başka ön kameraya sahip olacağını belirtiyor. Serinin en üst düzey modelinin ayrıcalıkları bununla da sonlu kalmayacak. Aygıt, 256GB depolama alanı seçeneği ile varsayılan olarak satışa sunulacak. Lakin kullanıcılar, istekleri doğrultusunda depolama alanını da genişletebilecek. Öte yandan, seride yer alacak iPhone 15 Pro modeli 128GB depolama alanı seçeneği ile varsayılan olarak satışa sunulacak. Pro modeli ayrıyeten, ön tarafında alışkın olduğumuz biçimde sadece bir adet ön kamera barındırıyor olacak.

Duyumcunun gönderide kullandığı tasarım görselinde, aygıtın ön kısmında yer alan iki ön kamerayı rahatlıkla görebiliyoruz. Bunun yanı sıra, aygıtın art kamera kurulumunda rastgele bir fark göze çarpmıyor. Yeniden de art kamera konseyimi için şirketin değişiklik yapmayacağını söylemek için erken. Çünkü, önümüzde hala uzun bir vakit olduğunu düşünürsek, Apple’ın yeni jenerasyon amiral gemisi akıllı telefon serisi için ortaya koyacağı yenilikler daha da çeşitlenebilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!