Telefon

iPhone 6 ile vedalaşma vakti geldi: O artık eski bir iPhone

Apple, teknoloji dünyasının en kıymetli isimlerinden biri. Hem kullanıcılar hem de rakip markalar için hürmet duyulan bir isim olan Apple’ın bu muvaffakiyetinin ardında yatan sır ise, güncelleme dayanağında yatıyor. Birçok Android devinin 2-3 yıl olarak sonlu tuttuğu güncelleme mühletini 5-7 yıl olarak uygulayan Amerikalı teknoloji devi, kimi modellerinde bu süreyi 8-9 yıla kadar bile çıkarabiliyor. İşte dün yapılan açıklamayla eski eserler listesine dahil edilen iPhone 6’da bu şanslı isimlerden biriydi.

İlk olarak 2014 yılında gördüğümüz ve o gün bugündür hayatımızda olan iPhone 6, 8 yılı aşan bir müddettir kullanıcıların ilgi gösterdiği bir aygıt durumundaydı. Tabi her geçen gün popülaritesinin azalması son derece olağan olsa da, hala kimi kullanıcılar iPhone olsun taştan olsun diyerek bu aygıtı tercih edebilmekteydiler.

iPhone 6 ile vedalaşma vakti geldi: O artık eski bir iPhone

Ancak bilindiği üzere Apple iPhone 6’ya olan yazılım dayanağını 2019 yılında sonlandırmış ve bu da telefon için sonun başlangıcı olmuştu. İşte bugün itibariyleyse artık iPhone 6 resmen eski bir eser olarak kabul edildi.

Apple’ın siyasetleri gereği eski eserler listesine eklenen aygıtlarla ilgili artık hiçbir yazılım, donanım ve yedek kesim takviyesi sağlanmıyor. Bunun da manası artık Apple bu aygıtlarla olan tüm bağını koparıyor ki tabi bu durumda da listeye giren aygıtları kullanma imkanı kalmıyor. İşte bu sebeple artık iPhone 6 ile vedalaşma vakti geldi diyebiliriz. O yüzden, tüm iPhone kullanıcıları ismine bu emektar isme hoşça kal diyoruz…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/