Telefon

iPhone SE 4 hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor

Akıllı telefon dünyasının en kıymetli ismi pozisyonunda olan Apple, Premium segment akıllı telefonlarıyla dala istikamet veren bir isim. Dünyanın en tanınan akıllı telefonu olan iPhone sayesinde milyonlarca kullanıcıya ulaşan Apple’ın en büyük sürat kesicisi ise fiyatı. Yani düşük bütçeye sahip lakin iPhone farkını yaşamak isteyen akıllı telefon kullanıcıları için, bu ikilem içinden çıkılmaz bir hale gelmişti. Lakin Apple, her yıl olmasa da birkaç yılda bir piyasaya sürdüğü SE modelleriyle bu sorunun da üstesinden geldi.

Bugüne kadar 3 farklı SE modelini gördük ve artık sıradakinin dördüncü kuşak iPhone SE olacağını biliyoruz. Birincisi 2016 yılında, ikincisi 2020 yılında üçüncüsü ise geçtiğimiz yılda piyasaya sürülen iPhone SE modelleri için, dördüncüsünün 2023 yılında karşımıza çıkacağına yönelik büyük bir beklenti vardı.

iPhone SE 4 hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor

Ancak Apple’a yakınlığıyla bilinen birçok duyumcu iPhone SE 4’ün iptal edildiğine yönelik paylaşımlarda bulunmuştu. İşte bu isimlerden biri olan Ming-Chi Kuo, dördüncü kuşak aygıta ait yeni açıklamalarda bulundu.

Kuo’ya nazaran iPhone SE 4’ün iptal edildiği kesin ve şimdilik bundan bir dönüş yok. Ünlü analistin bu telefona ait ele geçirdiği son bilgi ise iPhone SE 4’de kullanılacak modeme ait. Bilindiği üzere Apple bir müddettir kendi modemini geliştirerek bu hususta bağımlı olduğu Qualcomm ile ortadaki köprüleri koparmak istiyor. İşte bu sebeple de Apple tarafından üretilen birinci modemlerin amiral gemisi modelleri yerine yeni bir SE modelinde yani iPhone SE 4’de kullanılacağı düşünülüyordu. Lakin bu telefonun iptal edilmesiyle birlikte Apple’ın kendi modemini kullanacağı uygun fiyatlı akıllı telefon projesi de şimdilik rafa kalkmış oldu. Bakalım Apple cephesinden bu bahse ait rastgele bir açıklama gelecek mi?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al