Telefon

iPhone SE 4 tasarımı muhakkak oldu! Apple bu defa şaşırtacak

Apple, amiral gemilerine alternatif olarak uygun fiyatlı olarak geçen iPhone SE modellerini 2016 yılından beri tanıtıyor. Teknoloji devi, iPhone SE serisinin ikinci modelini 2020, üçüncü modelini ise 2022 yılında pazara sundu. Firma, artık de 2024 yılında iPhone SE 4 modelini tanıtmak için hazırlanıyor. Aygıtla ilgili ortaya çıkan birinci bilgilere nazaran yeni çıkacak olan modelin dizaynında birçok değişiklik olacak? Pekala, Apple iPhone 4 dizaynında neleri sunacak? Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

iPhone SE 4, XR dizaynında olacak!

Apple’ın yeni tanıtacağı iPhone SE 4 modelinde XR dizaynını kullanacağı ortaya çıktı. Yani iPhone SE serisinde birinci defa Orta Tuş kalkacak. Ancak Face ID özelliği hala gelmezken Touch ID ise yerinde sayacak. Parmak izi okuyucusunun ise önden alınarak aygıtın yan tarafına alınması bekleniyor. Zira şirket, bir ticari marka özelliği olarak bu serideki modellerde Touch ID özelliğinin kalmasını istiyor. Bir diğer argümana nazaran şirketin aslında bu özelliği sürdürmesinin maliyeti düşürmek için yaptığı düşünülüyor.


temsili görsel

iPhone SE 4 modelinde 6.1 inç büyüklüğünde LCD ekran kullanılacak. Serinin son iki aygıtında da birebir tasarımı kullanıp neredeyse hiçbir özelliği değiştirmemesi birçok kişi tarafından eleştirilmişti. Zira yakın devirde Apple, çentik ekranı yeni tanıttığı aygıtlarından kaldırmıştı.

Apple hakkında sık sık sızıntı haberi paylaşan Ross Young, iPhone SE 4 modelinde ek olarak Dinamik Ada özelliğinin bulunacağını da paylaştı. Ama bu özelliğin son çıkan amiral gemisi serisi olan iPhone 14 modellerinde kullanıldığı için şimdi orta sınıftaki modele gelmesi uzak görünüyor.

Yeni çıkacak eserle ilgili şimdilik ek bir bilgi mevcut değil. Aygıtın tanıtılacağı net tarihin de ileriki vakitlerde ortaya çıkması bekleniyor.

Siz okuyucularımız bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizin yeni çıkacak Apple üyesinden beklentileriniz neler? Niyetlerinizi Yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Apple
dinamik ada
iphone se
iPhone SE 2024
iphone se 4 tasarımı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!