Telefon

Instagram’ı sinirlendiren uygulama, Google Play’den kaldırıldı!

Meta, bir mühlet evvel The OG App isimli uygulamanın App Store ve Google Play’den kaldırılmasını istemişti. Bu uygulama, Instagram için öne çıkan reklamları engelliyordu. Lakin Instagram fiyatsız bir uygulama oluşundan ötürü gelirini reklamlar üzerinden sağlıyor. Bu nedenle OG App, bunu engelleyerek şirketin siyasetlerini ihlal ediyordu. Pekala, taraflar mevzuyla ilgili neler söyledi? Uygulamayı kullanmak inançlı mi? Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

Google Play de uygulamanın fişini çekti!

The OG App isimli uygulama, Instagram’ın çıkarlarıyla çeliştiği nedeniyle Google Play üzerinden de büsbütün kaldırıldı. Ayrıyeten uygulamayı kullanmak için Instagram hesap bilgilerinin girilmesi gerekiyordu. Bu durum da bilgilerin verilmesi nedeniyle güvenlik açısından sorun teşkil ediyordu.

İlk çıktığı andan itibaren birçok kişi tarafından kullanılan ve süratle yayınlanan uygulamada reklamları kaldırmanın yanında ek olarak bir de özelleştirilebilme özelliği de bulunuyordu. Tıpkı vakitte bildiriler için okundu bilgisinin kapanmasını da sağlıyordu. The OG App, Eylül ayında piyasaya çıkmasına karşın kısa mühlet içinde tanınan olmayı başardı.

Meta mevzuyla ilgili olarak OG App hakkında şu açıklamaları yaptı:

“Bu uygulama, politikalarımızı ihlal ediyor. Gerekli tüm yaptırımları gerçekleştiriyoruz.”

The OG App uygulaması ise resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, şimdilik kullanıcılarına hizmet veremeyeceğini açıkladı. Uygulama yasa dışı yollar aracılığıyla Android telefonlara hala yüklenebiliyor. Ama indirdikten sonra Instagram kullanıcılarının güvenlik konusunda sorun yaşaması olası. Uygulamayı kullanan kimi Twitter kullanıcıları, bir müddet sonra Instagram’ın kendilerini kuşkulu giriş konusunda uyardığını açıkladı.

Siz okuyucularımız bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce iki taraftan hangisi haklı? Fikirlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Instagram
instagram reklam engelleme
Instagram Reklamlar
og app
reklam engelleme

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - Betgol kirala - Ronabet kirala - Totobo kirala - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom