Teknoloji

Jeff Bezos servetini ne yapacağını açıkladı

Dünyanın varlıklı insanları listesinin dördüncü sırasında bulunan Jeff Bezos, Elon Musk’dan evvel bu listenin tepesindeki isimdi. Lakin sonrasında gerek Amazon paylarında yaşanan düşüş gerekse de Louis Vitton CEO’su Bernard Arnault ile Adani Group’un sahibi Gautam Adani’nin servetlerini katlaması sonucunda dördüncü sıraya kadar gerilemişti. Tabi bu durumda bile Bezos’un servetinin 125 milyar dolar civarında olduğunu belirtmemiz gerekir.

İşte her zenginin başına geldiği üzere bu kadar büyük bir ölçüde parası olması nedeniyle her vakit eleştirilen Jeff Bezos’a karşı en acımasız davranan küme ise tabi ki çevreciler olmuştu. Amazon’un neredeyse her yıl emisyon bedellerini arttırmasının etraf felaketlerine yol açtığını savunan bu küme, Jeff Bezos’u acımasızlık ve gözü doymazlıkla suçlamıştı. Bununla birlikte ünlü multimilyarderin son açıklaması başta bu küme olmak üzere birçok insanın kanılarından utanmalarına neden olabilir.

Jeff Bezos servetini ne yapacağını açıkladı

Dünyanın en güçlü dördüncü insanı pozisyonunda olan Jeff Bezos, yaptığı açıklamada ölmeden evvel servetinin çok büyük bir kısmını hayır kurumlarına bağışlayacağını ve bunun birinci adımı olarak da ünlü müzikçi ve hayırsever Dolly Parton’a 100 milyon dolar bağışta bulunacağını duyurdu.

Her ne kadar servetinin 120 milyar dolarlık kısmını bile bağışlasa, kalan 5 milyar dolar Bezos’a ömrünün sonuna kadar her türlü keyif ve cümbüşü için yetecek olsa da, para bağışlamanın ne kadar sıkıntı olduğu düşünülünce ünlü iş insanını takdir etmemek elde değil.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking