Teknoloji

Konami, blockchain uzmanları arıyor! Neden?

Japon oyun devi Konami, tıpkı anda Web3 ve metaverse tecrübeleri sunmaya odaklanırken kripto para yetenek havuzunu genişletmek için gayret sarf ediyor ve tıpkı vakitte yeni bir değiştirilemez token ( NFT ) pazarını benimsemeye çalışıyor.

Konami, blockchain uzmanları arıyor! Neden?

Video oyun sanayisinin devleri, firmanın bir basında açıkladığı blockchain geliştiricileri üzere yeni yetenekleri işe alarak NFT, Web3 ve metaverse tekliflerini genişletmeye ilgi duyan tanınmış şirketlerden oluşan uzun bir çizgide en yeni olanıdır. 13 Ekim’de yayınlanacak.

Şirket 13 Ekim’de, yaklaşmakta olan meta bilgi deposu ve Web3 platformlarıyla ilgili olacak “sistem inşası ve hizmet geliştirme” ile temaslı olarak “geniş bir yetenek yelpazesi” aradığını duyurdu.

Konami, NFT ticaret platformunu tanıtmayı planlıyor

Konami, oyunlarına ve başka içerik tekliflerine “en son teknolojiyi” dahil etmek için araştırma ve geliştirmeye kararlı olduğunu belirtti. Şirket ayrıyeten, kullanıcıların oyunu oynarken elde ettikleri dijital eserleri değiş tokuş edebilecekleri bir NFT ticaret platformunu tanıtmayı planladığını söyledi.

Organizasyon metaverine girmeye hazırlanırken, sistem mühendisi, programcı, proje yöneticisi, dizayncı ve direktör üzere Web3 için değerli olan çeşitli meslekleri doldurmak için bireyleri istihdam etme sürecindedir.

Başarılı müracaat sahiplerine, blockchain oyunları için Japonya’da oluşturulmuş kanunlara uygun “benzersiz bir dijital eser dağıtım platformu” geliştirmesi emanet edilecek.

Bundan evvel Konami, Castlevania serisinin 25. yıldönümünü kutlamak için Ocak ayında bir dizi NFT piyasaya sürerek NFT pazarında bir varlık oluşturmuştu.

Konami’ye ek olarak, bir dizi öbür klasik oyun şirketi de NFT’lerde büyük ilerlemeler kaydetti. Bilhassa, Finbold blok zinciri ve metaverse projeleri , 3. çeyrek boyunca, 2. Çeyrek 2022’ye kıyasla %48’lik bir düşüşle 1,3 milyar dolar yatırım aldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!