Teknoloji

O kentin polis departmanı, Polygon blok zincirini kullanacak! Neden?

Hindistan’ın Firozabad kentinin polis departmanı, kamu şikayetlerinin tahlil sürecini hızlandırmanın bir modülü olarak şikayetleri kaydetmek için Polygon ( MATIC ) blok zincirini kullanmayı planladığını duyurdu.

O kentin polis departmanı, Polygon blok zincirini kullanacak! Neden?

Firozabad Polisi 10 Ekim’de yaptığı açıklamada, sistemin OxPolygon modüler blok zincirini, kayıtlı şikayetlere müdahale etmeyen kurcalamaya karşı muhafazalı bir sistem üzere avantajlardan bahsederek departmanla konuşlandıracağını söyledi.

Sistem kapsamında, bir şikayet kaydedildiğinde, blok zinciri üretecektir.

özel durum için eşsiz bir kod. Şikayetin yapıldığı yerin yakınındaki polis karakolunda, raporları şikayet formuna yönlendirecek özel bir QR kodu olacaktır.

Blockchain’e girmek için tüm şikayetler

Aynı vakitte, şikayette bulunulduktan sonra, polisin resmi bir soruşturmanın gerekli olduğunu belirlemesi durumunda, Birinci Bilgilendirme Raporu (FIR) hazırlanacaktır. Bununla birlikte, yapılan şikayetler blok zincirine gidecek, lakin FIR’a girmek garanti değil.

“Blockchain üzere gelişmekte olan teknolojileri kullanarak, bir pilot portal olan polis şikayeti blokchain.in, kente adanmış, fiyatsız olarak başlatıldı. Hindistan Polis Teşkilatı’ndan Ashish Tiwari, “Blockchain kullanmanın faydası, kaydedilen datalar değişmez ve şeffaf olduğu için üzerine kaydedilen şikayetlerin değiştirilememesidir” dedi.

Şikayet sistemi, polis bölgesinin akıllı hücresinin yanında bir Web3 yazılım geliştirme platformu olan AirChains’in kurucusu Ankur Rakhi Sinha tarafından kuruldu.

Yolsuzluğun kökünü kazımak

Özellikle, Polygon kurucu ortağı Sandeep Nailwal, yeni sistemin büyük olasılıkla yolsuzluk olaylarını ortadan kaldıracağını belirtti. Hint asıllı Nailwal, sistemin tecavüz hadiselerinin ele alınmasında hayati değer taşıyacağını kaydetti.

Nailwal 12 Ekim’de bir tweet’te, “Bu benim kalbime çok yakın. Mahallî bir polis departmanındaki kimi yolsuzluklar nedeniyle mağdurların (çoğunlukla tecavüzlerin) şikayetlerini bile kaydedemediği yahut şikayetlerin manipüle edildiği çok sayıda bu türlü olaylar duyarak büyüyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi