Teknoloji

Kripto reklamı, Kim Kardashian’a 1,3 milyon dolar para cezasına mal oldu!

Menkul Değerler Borsası Komitesi ( SEC ), EthereumMax (EMAX) tarafından sunulan bir kripto para ünitesinin toplumsal medya tanıtımı için Amerikalı sosyetik Kim Kardashian’ı suçladı.

Kripto reklamı, Kim Kardashian’a 1,3 milyon dolar para cezasına mal oldu!

SEC, 3 Ekim’de yaptığı açıklamada, Kardashian’ın tartışmalara yol açan bir kripto olan EMAX’ı tanıtmak için aldığı ödemeyi açıklamadığını belirtti.

Bununla birlikte, her iki taraf da davayı çözmeyi kabul etti, ünlü 1,26 milyon dolar ceza, tazminat ve faiz ödedi ve soruşturmalar devam ederken SEC ile işbirliği yapmayı kabul etti.

Açıklamada, Kardashian’ın kendisine yönelik suçlamaları kabul etmediği yahut reddetmediği belirtildi. Para cezasının bir kısmı, yaklaşık 260.000 ABD Doları ve ön yargı faizi ve 1.000.000 ABD Doları cezayı içeriyordu.

Kripto tanıtımı yasaklandı

Bu durumda SEC, Kardashian’a Instagram hesabında EMAX tokenleri hakkında bir gönderi yayınlaması için 250.000 dolar ödendiğini belirledi. Ayrıyeten önümüzdeki üç yıl boyunca rastgele bir kripto projesini tanıtması engellendi.

“Bu olay, ünlülerin yahut etkileyicilerin kripto varlık menkul değerleri de dahil olmak üzere yatırım fırsatlarını desteklediğinde, bu yatırım eserlerinin tüm yatırımcılar için yanlışsız olduğu manasına gelmediğini hatırlatıyor. SEC Lideri Gary Gensler, yatırımcıları bir yatırımın potansiyel risklerini ve fırsatlarını kendi finansal amaçları ışığında değerlendirmeye teşvik ediyoruz” dedi.

Sanıkların, yatırımcıları varlıkla nasıl alaka kuracakları konusunda yönlendiren EthereumMax web sitesine bir temas paylaştığı söyleniyor.

Kardashian’a dava

SEC suçlamaları, Kardashian’a düzmece bir kripto para ünitesi olarak isimlendirilen şeyde EMAX’ı teşvik ettiği için dava açılmasının akabinde geldi. Dava Floyd Mayweather Jr ve Paul Pierce üzere ünlüleri de maksat aldı.

Şikayet, “Davalılar, Şirketin [EMAX] beklentilerini ve yatırımcıların EMAX Tokenlerinin olumlu ‘belirteçleri’ nedeniyle değerli getiriler elde etme kabiliyetini öne sürdüler” dedi.

Başka bir yerde, İngiltere düzenleyicisi Mali Davranış Otoritesi, Kardashian’ı yatırımcıları riske atma potansiyeli olan kripto projelerini teşvik ettiği için eleştirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
film sitesi - piar ne demek - bir finansçı - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al - slot siteleri - canlı casino siteleri