Telefon

Kuş artık kafeste! Musk’tan Twitter Blue’ya büyük artırım

Twitter, geçtiğimiz yılın Şubat ayında şirketler ve kullanıcılar için bir dizi yeni özelliği test ettiğini açıkladı. Daha sonra merakla beklenen bu yeniliklerin, Twitter Blue isimli bir abonelik sistemiyle birlikte kullanıcılara sunulacağı ortaya çıktı. Ama kullanıma girdikten sonra Mavi Tik ve gibisi özellikleri ile tartışma konusu oldu. Üstelik bugün bir kere daha zamlanacağı ortaya çıktı.

Twitter Blue için bir artırım daha! Android‘e yüzde 37.5, iOS‘a yüzde 72.7!

Elon Musk, Twitter Blue için aylık abonelik fiyatı için birkaç defa artırım yapmadan evvel çıkış fiyatı 2.99 dolardı. Ama ilerleyen periyotta şirketin büyük gelir kayıpları öne sürülerek evvel 4.99 dolara akabinde Android tarafında 8 dolar, iOS tarafında da 11 dolara (App Store kesintisi fiyata yansıtılıyor) yükseltildi.

Bugün ise teknoloji kesimindeki isabetli sızıntılarıyla tanınan @TheGalox_ isimli Twitter kullanıcısının yaptığı paylaşıma nazaran yeni bir artırım kararı alındı. Önümüzdeki aydan itibaren geçerli olacak bu fiyat düzenlemesi sonucunda Android aygıtlar üzerinden yapılan abonelikler yüzde 37.4, iOS tarafında ise yüzde 72.7’lik bir artırım kelam konusu.

Buna nazaran yeni fiyatlandırma Android için 8 dolar yerine 11 dolar, iOS için de 11 dolar yerine 19 dolar olacak. Lakin belirttiğimiz üzere şu an için Twitter Blue abonelik sayfasını denetim ettiğimizde rastgele bir değişiklik yahut bilgilendirme gözükmüyor. Çünkü önümüzdeki şubat ayından itibaren geçerli olması bekleniyor.

Ayrıca ülkemizde küreselden farklı olarak 8 yahut 11 dolara değil, yaklaşık olarak 5.8 dolara, yani 110 TL’ye alınabiliyor. Olağan bu fiyat üyeliğinizi bir Android aygıt yahut uygulama değil, internet üzerinden yapmanız halinde geçerli.

Apple Store üzerinden ödeme yapmak isterseniz şu an için küreselden de kıymetli bir formda 250 TL olarak gözüküyor. Olağan şu an için bir savdan ibaret olan kelam konusu artırım ülkemizde yansıtılırsa iOS üzerinden ödeme yapmak isteyenler kestirimi olarak 3 kata yakın bir fiyatla karşılaşacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al