Teknoloji

Merakla beklenen TOGG’un fiyatı belirli oldu! Kestirim edilenden daha düşük!

Türkiye’nin yerli ve ulusal arabası TOGG, önümüzdeki ay ön siparişe açılacak. Şubat ayı itibariyle alınacak olan ön siparişler Mart ayından itibaren sahiplerine teslim edilecek. Pekala TOGG nasıl bir fiyat etiketine sahip olacak?

Bilindiği üzere TOGG’un da yer aldığı sınıftaki elektrikli arabalardan alınan ÖTV oranı yüzde 15’e düşürülmüştü. Bu atak ile birlikte TOGG’un fiyatında da değerli bir düşüş yaşandı. Çünkü bu karar alınmadan evvel TOGG’un 1 milyonun üzerinde bir etiketle satışa sunulacağı söyleniyordu. Lakin ÖTV kararı işleri değiştirdi.

Daha evvel TOGG’un fiyatı ile ilgili pek çok dedikoduya tanıklık ettik. En yaygın olan söylenti ise TOGG’un C-SUV kategorisindeki arabalarla rekabet edebilecek düzeyde bir fiyat etiketine sahip olacağıydı.

Bazı kaynaklar ise aylar öncesinden TOGG’un fiyatının 1 milyon civarında olacağını söylemişler ve hatta TOGG’un 1 milyon TL’den daha düşük bir fiyata satılmasının mümkün olmayacağını lisana getirmişlerdi. Lakin bu sav çok da hakikat çıkmadı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al