Teknoloji

LG’den enteresan tasarım: Giyilebilir ekranlar!

Şirket, LG Disply’nin 14 inç’e kadar genişletilebilen 12 inçlik gerilebilir bir ekran geliştirdiğini duyurdu. Ekranlar, örneğin birinci müdahale gruplarının üniformalarında iletileri görüntülemek için giysiler üzere sistemsiz yüzeylere sahip materyallerde kullanılabilecek.

Gerilebilir ekranlar yahut LG Display’in dediği üzere serbest biçimli ekranlar çekilebiliyor, bükülebiliyor ve esneyebiliyor. Samsung’un Galaxy Fold ve öbür akıllı telefonlarında kullanılan, katlanabilen ve bükülebilen lakin gerilemeyen esnek ekranlardan bir adım daha ileri gidiyorlar. Ekranı bu kadar esnek hale getirmek için LG Display, kontakt lenslerde kullanılana benzeri bir silikondan temel alt katman materyalini yaptı. Ayrıyeten ışık kaynağı için 40 mikrometreden daha küçük mikro LED’ler ile yüksek çözünürlük ve dayanıklılık sağlıyor. Şirket, bükülme ve katlanmaya ahenk sağlamak için yay halinde devreler kullandı.

LG Display, “Gerilebilir ekranın ihtilal niteliğindeki teknolojisi, çeşitli günlük senaryolar için bir üst seviye çok taraflılık sunuyor. Deri, giysi, mobilya, araba ve uçak üzere kavisli yüzeylere kolay kolay takılabilen bu eşsiz yenilik, ekranın moda, giyilebilir aygıtlar, mobilite ve oyun üzere çeşitli sanayilerdeki potansiyelini genişletiyor.” dedi

Geçmişte Samsung ve öteki şirketlerden de gerilebilir ekranlar gördük, fakat bunlarla yapabileceğinizin en yeterlisi, onlara küçük bir girinti koymaktı. Bu, giyilebilir aygıtlar için gerçek potansiyele sahip ekranların potansiyelini gösteren çok daha ileri gidiyor üzere görünüyor. LG Display, 2020’den beri teknoloji üzerinde işbirliği içinde çalışıyor ve araştırmanın 2024‘te sonuçlanması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi