Teknoloji

Lise öğrencilere ders notlarına nazaran maaş bağlanacak! Çok ders çalışan çok kazanacak!

Son birkaç senede dünya üzerinde büyük değişiklikler oldu. Bilhassa 2020 yılında yaşanan pandemi süreci, insanların pek çok davranışını da değiştirdi. Bu mevzuda en kolay örnek ise çalışma alışkanlıklarının değişmesi diyebiliriz. Artık hayatımızda konuttan çalışma formunda bir terim var. Üstelik bu durum günden güne yaygınlaşıyor.

Peki tek değişiklik çalışma alanında mı oldu? Tabi ki hayır. Eğitim alanında da esaslı değişiklikler yaşanıyor. Avrupa’da kimi ülkeler okul gününü 5’ten 4’e çekmek için harekete geçmiş durumda. Yani okul kimi Avrupa ülkelerinde 5 gün yerine 4 gün olacak. Tatil günleri ise 3’e çıkmış olacak.

Lise öğrencilere ders notlarına nazaran maaş bağlanacak! Çok çalışan çok kazanacak!

Değişiklikler bununla da sonlu değil. Bilhassa pandemi sürecinin akabinde öğrencilerin okuldan uzaklaşması, Norveç yetkililerini harekete geçirmiş durumda. Yetkililer, öğrencilerin okul alışkanlıklarını arttırmak ve ders muvaffakiyetlerini geliştirmek için farklı yollara başvuruyorlar.

Bu usullerden birisi de okula gelen, derslerinden yüksek notlar alan öğrencileri para ile ödüllendirmek üzerine heyeti. Yani öğrenciler birebir çalışan beşerler üzere okula gittiklerinde para kazanacaklar. Derslerinde gösterdikleri muvaffakiyete nazaran bu meblağ artacak ya da azalacak.

Uygulamanın ayrıntıları şimdi tam netleşmiş değil. Lakin eğitim tarafında büyük ses getireceği kesin. Sizce bu prosedür ülkemizde de uygulansa beğenilen olmaz mıydı?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al