Telefon

ÖTV’siz sıfır akıllı telefon satışı için bakanlık açıklama yaptı!

Oldukça uzun bir müddettir akıllı telefonda ve sıfır arabada ÖTV’siz satışların gerçekleşeceğine dair söylentiler var. Bilhassa son birkaç haftadır, herkesin 3 yılda bir ÖTV’siz sıfır akıllı telefon alabileceği ile ilgili birtakım haberler çıkıyor.

Bu haberlerin toplumsal medyada süratle yayılması üzerine Maliye Bakanlığı mevzu ile ilgili bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, akıllı telefon satışlarında ÖTV indirimine ait bir çalışmanın olmadığı belirtildi. Pekala bu ne manaya geliyor? Çabucak açıklayalım. Bakanlık yakın vakitte akıllı telefonlardan alınan ÖTV ile ilgili bir çalışma yapmayacak.

ÖTV’siz sıfır akıllı telefon satışı için bakanlık açıklama yaptı!

Elbette önümüzde bir seçim devri var. Muhalefet tarafında da gençlere ÖTV’siz telefon ve tablet verileceğine ait bir kadro vaatler gelmişti. Münasebetiyle çıkmaz denilen EYT’nin çıktığı, yüzde 25 olarak açıklanan memur maaşlarının yüzde 30’a yükseltildiği, minimum fiyata tarihi bir artırım yapılarak 8506 TL’ye yükseltildiği bir ortamda, ÖTV’siz akıllı telefon satışına ait bir tasarı gelirse bu da bizi şaşırtmayacaktır.

Muhtemelen bu türlü bir yasanın yürürlüğe girmesi en çok Apple’a yarayacaktır. Çünkü ÖTV oranının en yüksek olduğu modeller iPhone modelleri. Hasebiyle düşen ÖTV en büyük indirimi aktüel iPhone modellerine karşımıza çıkaracaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking