Telefon

Mark Zuckerberg’den çılgın hologram fikri! 5 yıla geliyor

Meta CEO’su Mark Zuckerberg’in metaverse ve VR/AR dünyasına olan ilgisi her geçen daha fazla beliriyor. Zuckerberg, sanal avatarların hologram toplantılara katılabileceğini ve bunun önümüzdeki beş yıl içinde gerçekleşebileceğini lisana getirdi.

Meta CEO’sundan hologram toplantı ve VR gözlük açıklaması

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Ben Thompson ile gerçekleştirdiği bir podcast’te hologram dünyasına ait fikirlerini anlattı. Meta CEO’su yalnızca beş yıl içinde her kullanıcının artırılmış gerçeklik gözlüğüne sahip olabileceğini söyledi. Yayını Tayvan’dan yürüten Thompson’ı örnek göstererek, hologram manzaraların tıpkı ortamda buluşabileceğini belirtti.

Podcast yayınına Meta ofisinden katılan Zuckerberg, aygıtın 3 boyutlu modeline sahip olabileceğini ve onu hologram toplantı sırasında diğerine verebileceğini lisana getirdi. “Yani bu yalnızca bir görüntü görüşmesi değil, aslında birlikte kimi şeylerle etkileşime girebiliriz” dedi.

Meta CEO’su her ne kadar metaverse ve sanal gerçeklik odaklı konuşsa da, “insan bağlantısının” hep ön planda kalması gerektiğini söz etti. Sanal yahut arttırılmış gerçekliğin aracı teknolojiler olabileceğini söyleyen Zuckerberg, “bağlantıları geliştirmeye yardımcı olacak” bir tecrübe yaratmayı hedeflediğini bildirdi.

Meta Connect 2022 etkinliğinde yeni Quest Pro VR başlığı duyuruldu. Meta Quest Pro özellikleri ile bir adım öne çıkıyor. Panel tarafında yüzde 75 daha yüksek kontrast sunan ve inç başına düşen piksel sayısında yüzde 37 düzgünleştirme yapılmış LCD ekran bulunuyor.

Sosyal VR platformu Horizon Worlds, geçtiğimiz periyotta sık sık isminden kelam ettirdi. Zuckerberg’in ehemmiyet verdiği bu platformda bugün itibariyle kimi yenilikler eklenecek. Aktiflikte, avatarların artık bacaklarının da olacağı belirtildi.

Siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!