Teknoloji

MediaMarkt Startup Challenge 19 Kazananları Muhakkak Oldu

25 Haziran tarihinde İstanbul’da düzenlenen ödül merasiminde perakende dünyasında, inovatif değişikliklerle fark yaratan ve dönüştüren uygulamaları hayata geçirmeyi amaçlayan başarılı startuplar ödüllendirildi.

MediaMarkt Startup Challenge 19’un kazananı ise Bagaj isimli proje oldu. Proje, bir şahsî eşyayı fizikî olarak, kent merkezi, AVM, plaj, konser salonu üzere belirlenen yerlerde inançlı olarak saklamaya yarayan bir taşınabilir uygulama olarak tanımlanıyor.

Bu kapsamda Bagaj, Almanya’nın Münih kentinde düzenlenecek Retailtech Hub Programı’na katılmanın yanı sıra; teşebbüsçüler için kurumsal iştirakler sunan hızlandırma programına dahil olma hakkı, Silikon Vadisi’nin en etkin yatırımcıları ortasında olan Plug and Play’in teşebbüsçü ağına dahil olma fırsatı yakalayacak.

İkinci olan Poltio ise müşteri davranışlarını tahlil edebilen ve buna nazaran hedefleme yapan bir veri platformu. Poltio, MediaMarkt ve Tekzen’in Türkiye’deki mağazalarında pilot uygulama fırsatı ve Kategori Mağazacılığı Derneği’ne tahlillerini sunma hakkı elde edecekken; Yunanistan’dan katılan ve üçüncü olan Pegneon projesi ise oyun metodu ile çalışan eğitimleri hazırlıyor. Pegneon, yeniden MediaMarkt ve Tekzen’in Türkiye’deki mağazalarında pilot uygulama imkanına sahip olacak. Ayrıyeten her üç proje, 1 Ekim’de İstanbul’da gerçekleşecek Perakende Teknolojileri Konferansı’nda tahlilini tanıtabilecek.

MediaMarkt Startup Challenge 19’un bu yıl milletlerarası bir boyut kazandığını söz eden MediaSaturn Perakende Kümesi İcra Heyeti Üyesi, MediaMarkt Türkiye ve Yunanistan İcra Heyeti Lideri Yenal Gökyıldırım “MediaMarkt Startup Challenge’ı yurt dışına açacağımızı ve Yunanistan’dan girişimcilerin de katılacağını açıklamıştık. Lakin projemizin milletlerarası özelliği daha da boyutlandı. Yunanistan’ın yanı sıra Polonya, İrlanda, Azerbeycan, Nijerya ve Filistin üzere ülkelerden de bizi şaşırtan müracaatlar aldık. MediaMarkt Startup Challenge, elektronik perakende kesiminde bir inovatif girişimcilik merkezi haline geliyor. O denli ki, aldığımız 100’ün üzerinde müracaatın 35’i yabancı ülkelerden. Bu, bize büyük bir gurur verdi”.

“Bugün bizi gururlandıran başka bir bahis ise burada, heyet sunumlarını yapan girişimcilerimiz. Kendilerinin inovatif sunumlarını dinledik ve değerlendirmelerimizi yaptık. Başarılı olan girişimcilerimizi tebrik ediyorum. Kendilerinin gerek ulusal iktisat, gerekse bölüm ölçeğinde bir çeşit domino tesiri yaratarak zorlukların aşılmasında çok kıymetli rol oynayacağına inanıyoruz” dedi.

Yenal Gökyıldırım, projede heyet üyesi olarak yer alan MediaMarktSaturn Perakende Kümesi İnovasyondan Sorumlu İcra Şurası Üyesi Martin Wild’e, MediaMarktSaturn N3XT Operasyon Yöneticisi Sonja Moosburger’e, Tekfen Holding İdare Konseyi Lideri Murat Girgin’e, Demirören Medya Genel Müdürü Salih Zeki Sarıdanişment’e, Müellif, Danışman, Bilgi Üniversitesi Öğretim Vazifelisi Dr. Fatoş Karahasan’a, Microsoft Türkiye Pazarlama ve Operasyon Yöneticisi Münir Kundakçı’ya ve Hackquarters kurucusu ve CEO’su Kaan Akın teşekkürlerini iletti.

Tekfen Holding İdare Şurası Lideri ve Tekzen CEO’su Murat Gigin ise Türkiye’deki teşebbüs ekosisteminin ve genç girişimcilerin desteklenmesi yanı sıra ortaya ticari bir paha çıkmasına da katkı sunmak için buradayız diye konuştu. Gigin, Türkiye’nin bir yazılım ve inovasyon üssü olması için Startup Challenge projesinin bir adres haline gelmesini istediklerini belirterek, “Hem Tekfen hem Tekzen olarak bu projenin bir modülü olmaktan ve katkı sunmaktan gurur duyuyoruz. Bu yıl milletlerarası bir iştirak oldu. İnanıyorum ki önümüzdeki devirlerde yalnızca Türkiye’de değil tüm bölge için teşebbüslerin tercih ettiği bir tertip olacak” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom