Teknoloji

Meta avatarlar konusunda kendini aştı!

Meta, meta bilgi deposunda ve ötesinde kullanmanızı istediği avatarlar için birkaç güncelleme duyurdu. Şirket geçtiğimiz devirlerde avatar görünümleri nedeniyle tenkitlere maruz kalmıştı, lakin o vakitten beri birtakım gelişmeler karşımıza çıkmaya başladı. Artık avatarların bacakları bile var

Meta avatarlar konusunda kendini aştı!

Meta, “bacaklar, yol haritamızda en çok istenen özelliklerden biri ve odak noktamızın değerli bir alanı oldu” tabirlerini kullanarak özelliği duyurdu. Bu yükseltilmiş avatarlar, Meta onları başka geliştiricilere açmadan evvel başlangıçta Horizon Worlds’de mevcut olacak. Bu notta Meta, avatarların üçüncü taraf sanal gerçeklik tecrübelerinde ve başka uygulamalarda kullanılabilmesi için bir yazılım geliştirme kiti oluşturdu. Şirket meta kavramını hayatımıza daha fazla dahil etmek için birinci etapta bir avatar oluşturmanızı kolaylaştırmak istiyor. Şirket telefonunuzun kamerasıyla bir görüntü selfie çekerek başlayabileceğinizi söylüyor. Daha sonra avatarı beğeninize nazaran değiştirebileceksiniz.

Ayrıca, yakında WhatsApp’ta Meta avatarınızı oluşturabilecek ve paylaşabileceksiniz. Avatarlar gelecek yıl Messenger, Instagram ve WhatsApp imajlı görüşmelerinde de mevcut olacak. Görünüşe nazaran Animoji’ye benzeri bir biçimde, aramalar sırasında tabirlerinizi ve hareketlerinizi kopyalayacaklar. Emojilere misal halde hayatımıza girecek olan avatarlar şimdiden kullanıcılar tarafından ilgi görmeye başladı diyebiliriz. Siz avatarlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize fikirlerinizi bildirmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!