Teknoloji

MediaTek Dimensity 1080 resmen tanıtıldı

Mobil işlemci dünyası iki büyük ismin hegemonyası altında. Bir taraftan amiral gemisi modellerdeki tartışmasız üstünlüğüyle herkesin ismini bildiği Qualcomm varken, öbür tarafta ise orta ve alt segment akıllı telefonların en çok tercih edilen markası MediaTek bulunuyor. İşte iki şirket ortasındaki rekabet son yıllarda düzgünden düzgüne kızışırken, bu yarıştaki son atak MediaTek’den geldi.

Ünlü taşınabilir yonga seti üreticisi, bugün takipçileri için Dimensity 1080 yonga setini tanıttı. Orta segment akıllı telefon modelleri düşünülerek tasarlanan bu yonga setinin özelliklerine göz attığımızda, birinci fark ettiğimiz şey Full HD+ ekran çözünürlüğünü ve 120Hz ekran yenileme suratını desteklemesi oluyor.

MediaTek Dimensity 1080 resmen tanıtıldı

Son vakitlerde çıkan akıllı telefonlar göz önüne alındığında, her iki özellikte zati sıklıkla karşımıza çıkıyordu. Lakin anlaşılan Dimensity 1080’in resmiyet kazanmasıyla birlikte bu iki özelliği daha fazla duymaya başlayacağız.

Yonga setinin öteki özelliklerine bakacak olursak, bu işlemci kümesine sahip olan akıllı telefonların 200MP’e kadar kamera dayanağında bulunabilecekleri anlaşılıyor. Kameraya yönelik bir başka değerli özellik ise, birebir anda desteklenen sensör sayısı. Buna nazaran Dimensity 1080 yonga setine sahip akıllı telefonlar 4’e kadar kamera takviyesi sunabilecek. 5G takviyesi ile pazara sunulacak olan bu yonga setinin kesin çıkış tarihi hakkında şimdilik net bir bilgi verilmese de, MediaTek tarafından yapılan açıklamalarda, Dimensity 1080 yonga setine sahip birinci telefonları yıl sonuna hakikat görmeye başlayacağımız anlaşılıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - İstanbul Eşya Depolama - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!