Teknoloji

Meta istediğini bulamadı! Hayal kırıklığına uğradı

Geçtiğimiz yıl Facebook Connect 2021’de metaverse dünyasını tanıtan Zuckerberg’in şirketi, ismini de Facebook’tan Meta’ya çevirmişti. Fenomen iş insanı, geçen bu süreçte metaverse kainatına hatırı sayılır bir bedelde yatırım yaptı. Gidişat, yatırımın hayal kırıklığı yaratacağını söylüyor.

Meta, yaz sonu açıklanan şirket bilançosuna nazaran son yılların en düşük düzeyini görmüştü. O denli ki şirket, o periyotta piyasa bedelinin yaklaşık dörtte birini kaybetti. Analistler, bunun nedeni olarak Zuckkerberg’in metaverse dünyasına olan düşkünlüğü olduğunu söyledi.

Dünyada tesirini gösteren ekonomik belirsizlik ortamı, her büyük şirket üzere Meta’yı da etkiledi. Şirket, isim değişikliğine gittiğinden beri çalışanlarının yüzde 13’ünden fazlasını işten çıkardı. Şirketin makus gidişatı ve işten çıkarmalar Zuckerberg’in amaç olmasına neden oluyor.

Birçok Meta personeli, anonim bir forum olan Blind’de şirketin CEO’sunu maksat alan paylaşımlarda bulundu. O denli ki Zuckerberg ve Metaverse’i hedefleyen çok sayıda olumsuz yorum bulunuyor. Paylaşımlara nazaran metaverse projesi, Meta şirketinin yavaş yavaş vefatına sebep olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!