Telefon

Meta’dan korkutan açıklama: Bir milyondan fazla kişinin verisi çalındı!

Meta, bir milyondan fazla kullanıcının şifrelerinin üçüncü taraf uygulamalar tarafından çalındığını açıkladı. Teknoloji devi, üçüncü bu uygulamaların hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebildiğini belirtti. Data ihlali ile ilgili ilgili rapor yayınlayan Meta, tehlikeli yazılımların nasıl ayırt edilebileceğini de toplumsal medya kullanıcılarıyla paylaştı. Pekala, üçüncü taraf uygulamalar ortasında hangileri var yazılımlar nasıl anlaşılabilir? Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

Meta, 400’ün üzerinde ziyanlı yazılım bulduklarını açıkladı!

Meta, data ihlali ile ilgili blog hesabından yaptığı açıklamada App Store ve Google Play üzerinden indirilen ziyanlı uygulamaların ekseriyetle cümbüş odaklı olduğunu belirtti. Şirket, yaptığı açıklamada ziyanlı yazılımların çoğunlukla Google Play’de olduğunu söyledi.


Meta

Teknoloji devi ek olarak şu açıklamayı da yaptı:

Bulgularımızı Apple ve Google’a bildirdik ve potansiyel olarak etkilenen şahısların nasıl inançta kalacakları ve hesaplarının güvenliğini nasıl sağlayacakları hakkında daha fazla bilgi edinmelerine yardımcı oluyoruz.

Meta, uygulamayı indirdikten sonra giriş yaparken yalnızca Facebook şifresini kullanmasını isteyen yazılımların berbat maksatlı olduklarını bildirdi. Bu formda uygulamaların Meta üzerinden bilgi ihlali yapabileceğini açıkladı. Şirket, buna Facebook kullanıcılarının bilgilerini koruyabileceğini düşünüyor. Birebir vakitte ziyanlı yazılımların içeriklerinin çoklukla şu halde olduğunu da açıkladı:

  • Kendinizi bir çizgi sinema karakterine dönüştürmenize müsaade veren fotoğraf uygulamaları
  • Engellenen içeriğe yahut web sitelerine erişim sağladığını tez eden VPN’ler
  • Telefonunuzun el fenerini aydınlattığını tez eden el feneri uygulamaları ve telefona yardımcı programlar
  • Burçlar ve fitness takipçileri üzere sıhhat ve hayat biçimi uygulamalar
  • Teknoloji platformları tarafından resmi uygulamalarda bulunmayan zımnî yahut yetkisiz özellikler sağladığını sav eden iş yahut reklam idaresi uygulamalar

Meta data ihlali yapan uygulamaların içerik tablosu

Siz okuyucularımız bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!