Teknoloji

Toyota “veri çalıntısı” söylentilerini doğruladı ve müşterilerinden özür diledi

Japon araba devi Toyota son vakitlerde ortaya koyduğu satış performansı ve yeni modelleriyle dikkat çekiyor. Lakin şirketin bugünkü gündemin birinci sırasına taşınma sebebi bunlardan biri değil. Son birkaç gündür ortalıkta dolaşan argümanlara nazaran, Toyota’nın kimi hassas bilgilerine sızan hackerler, müşteri bilgilerine erişti. İşte araba dünyasının gündemine bomba üzere düşen bu tezlerin akabinde bir açıklama yapan Toyota, nitekim de bu türlü bir atağın gerçekleştiğini ve siber korsanların T-Connect sistemine sızarak buradaki birtakım bilgileri ele geçirdiğini doğruladı.

Bununla birlikte müşterilerin kredi kartı bilgileri üzere hassas bilgilerin ele geçirilmediğini düşündüklerini tabir eden Japon devi, bu bahiste kesin bir söz kullanmaması başlardaki soru işaretlerini arttırdı.

Toyota “veri çalıntısı” söylentilerini doğruladı ve müşterilerinden özür diledi

Öbür taraftan sabah saatlerinde Meta’dan yapılan bir öteki siber korsanlık açıklaması, kullanıcıların canını ziyadesiyle sıktı. Buna nazaran Amerikalı teknoloji devinin en değerli toplumsal medya organı olan Facebook’da bir milyondan fazla kullanıcıyı ilgilendiren korsan yazılımların olduğu ortaya çıktı. Facebook hesabı üzerinden giriş yapan bu uygulamalar kullanıcılarının şahsî bilgilerine ulaşarak bu bilgileri yazılımcısıyla paylaşabiliyor.

Görüldüğü üzere her ne kadar teknolojinin ilerlemesi insanlığın yararına olsa da, bu tip gelişmeler birçok insanın da mağdur olmasına neden oluyor. Bakalım önümüzdeki günlerde bu mevzulara ait daha ne üzere gelişmeler yaşanacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!