Teknoloji

Meta’nın bir öbür VR gözlüğü Quest 3’ün tasarımı ortaya çıktı

Teknoloji dünyasının en ünlü isimlerinden biri olan Mark Zuckerberg’in son zamanlardaki en büyük tutkusu nedir diye sorsak, muhtemelen akla gelecek birinci karşılık Metaverse olacaktır. Amerikalı iş insanı bu hususa o kadar değer veriyor ki, üst şirketin ismini Meta olarak değiştirdi. Lakin Zuckerberg’in bu mevzuda attığı tek adım tabi ki bu değildi.

Şirket sanal gerçeklik ve gerçekliği arttırılmış gözlük dalının en değerli isimlerinden biri olarak gösterilen Oculus’u 2014 yılında rekor bir fiyatla bünyesine dahil etmiş ve bu atılımının akabinde Quest 2 gözlüğünü satışa sunmuştu. Amerikalı teknoloji devinin şimdiki gayesi ise bir taraftan kesimin en güçlüsü olacağı tez edilen Quest Pro’yu, başka taraftan ise daha uygun fiyatla satışa sunmayı planladığı Quest 3’ü sıkıntısızca piyasaya sürmek.

Meta’nın bir öbür VR gözlüğü Quest 3’ün tasarımı ortaya çıktı

Geçtiğimiz günlerde Quest Pro’nun kanlı canlı manzaraları ortaya çıkmış ve bu durum tüm teknoloji dünyasını bir epey heyecanlandırmıştı. Bugünse sanal gerçeklik / arttırılmış gerçeklik gözlüklerine olan ilgisiyle tanınan ünlü YouTuber Bradley Lynch, Quest 3’ün CAD çizimlerini takipçileriyle paylaştı.

Bu bilgilere “içeriden” ulaştığını söyleyen Bradley Lynch, daha evvel benzeri halde Quest Pro’nun da imajlarını paylaşmış ve geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan son görsellerle o paylaşımların da hakikat olduğunu anlamıştık. Meta’nın her iki aygıtını da 2023 yılı içerisinde tanıtması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!