Teknoloji

Microsoft düzgünce köşeye sıkıştı: Paran mı var sıkıntının var!

Dünyanın en büyük teknoloji markalarından biri olan Microsoft, bir müddettir oyun dünyasındakini gücünü arttırmak için çalışmalar yapıyor. Bu çalışmaların merkezinde ise direkt dalın devlerinden birini satın alarak, istediği pozisyona parayla ulaşma emeli var. Lakin Activision ile Microsoft ortasında mutabakat sağlanmış olsa da, Avrupa ve Amerika’daki birçok düzenleyici kurum bu satın alım sürecine şiddetle karşı çıkıyor.

Son olarak Amerika Birleşik Devletleri Federal Ticaret Komitesi (FTC) tarafından alınan kararla, şirketin bu atağının kendisini oyun dünyasında antitröst pozisyonuna getireceğini ve buna müsaade verilmesinin pek de mümkün olmadığı belirtildi. Bu açıklamaların akabinde, yakın vakitte Microsoft aleyhine bir dava açılmasına kesin gözüyle bakılırken, Amerikalı teknoloji devinin bu alım mühletince uğraştığı tek yer tabi ki düzenleyici kurumlar değil.

Microsoft güzelce köşeye sıkıştı: Artık de FTC tarafından dava açılacak

Bilindiği üzere başta Sony olmak üzere pek çok ünlü şirket, Microsoft’un bu alımını desteklemiyor hatta karşı çıkıyor. Kelam konusu durumun sebebi ise, bünyesinde Call of Duty üzere serileri bulunduran Activision’un Microsoft’un eline geçmesiyle birlikte rekabetin ortadan kalkacağı ve Microsoft’un bu hususta tek pozisyonuna geçeceği.

Sony’nin bu telaşlarına rağmen, 10 yıl boyunca Call of Duty’nin PlayStation’a çıkacağına dair kelam veren Microsoft şimdilik bu teklifine cevap alabilmiş değil.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking