Teknoloji

Microsoft, Excel kullanıcılarını sevinçten çılgına çevirecek o özelliği duyurdu

Bilgisayar kullanımının artması ve her çeşitten işin dijital ortama taşınması sonucunda değeri gün geçtikçe artan Excel, kendini geliştirmeye ve gereksinimlere karşılık vermeye devam ediyor. Bugüne kadar tahminen de milyonlarca kullanıcı tarafından talep edilen lakin Microsoft’un ısrarla alternatif tahliller önerdiği “görsel ekleme” sorunu nihayet kökünden çözülecek.

Amerikalı teknoloji devi tarafından yapılan açıklamaya nazaran, Excel için hazırlanan yeni güncelleme sonrasında artık kullanıcılar, istedikleri hücreye görsel eklemesi yapabilecekler. Şu an için görsellerin sayfaya eklendiği ve hücreye görsel ataması yapılabilmesi için çok farklı yollardan uzun uğraşının gerektiği düşünüldüğünde, bu güncellemenin ihtilal niteliğinde olduğunu söylemek mümkün.

Microsoft, Excel kullanıcılarını sevinçten çılgına çevirecek o özelliği duyurdu

Microsoft tarafından yapılan açıklamaya nazaran, kelam konusu güncelleme sonrası kullanıcılar artık istedikleri hücreye görsel eklemesi yapabileceği üzere bu görseller de tıpkı yazılar üzere filtreleme, sıralama, boyutlandırma üzere özelliklere tabi olabilecek.

Öte yandan Excel ile ilgili tek çalışmanın bu olmadığını belirten şirket yetkilileri, programı daha kullanıcı dostu yapmak ve vaktin gerekliliklerine karşılık verebilecek hale getirebilmek için çalışmaların devam ettiğini açıkladı. Bilhassa 2022 yılı içerisinde tıpkı başka birçok teknoloji markası üzere büyük kıymet kaybı yaşayan Microsoft, başta Windows işletim sistemi olmak üzere tüm eserlerinden gelecek yıllarda azamî randıman alabilmek için elinden geleni yapıyor üzere görünüyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/