Teknoloji

Meta en büyük projelerinden birini neden iptal ettiğini açıkladı

Facebook, internet tarihi için dönüm noktası niteliği taşıyan bir platform. Toplumsal medya kavramını yine şekillendiren ve insanların internet kullanımını bir anda üçe beşe katlayan bu proje, yeni bir teknoloji devinin de doğuşunu müjdelemişti. Sonrasında bünyesine WhatsApp ve Instagram üzere yeni yeni tanınan olmaya başlayan platformları katan ve o andan itibaren dünyanın en büyük teknoloji markalarından biri haline gelen Meta’da şu sıralar işler pek de yolunda gitmiyor.

Son olarak yıllardır üzerinde çalıştığı akıllı saat projesini ve geleceğin yeni toplumsal medya anlayışı olarak nitelendirdiği Portal platformunu iptal eden Meta, bu ataklarının akabinde ise on binden fazla çalışanının işine son verdiğini duyurmuştu. Arka arda gelen bu makus haberlerin akabinde haklı olarak bir açıklama bekleyen bölüm temsilcilerinin merakını daha fazla karşılıksız bırakmak istemeyen Meta, Zuckerberg tarafından olmasa da önde gelen bir öteki üst seviye yöneticisi vasıtasıyla kısa bir açıklama yapma gereği hissetti.

Şirketin Baş Teknoloji Sorumlusu Andrew Bosworth tarafından yapılan açıklamada, sadece Portal platformunun iptaline yönelik bilgi verilirken, sorumlu bu bahse ait “Projenin kara geçebilmesi için çok uzun bir müddete ve epeyce değerli fiyatlarda yatırıma muhtaçlık duyduğunu fark ettik. Şu an bunun için hakikat bir vakit değildi.” sözlerini kullandı.

Şimdi en çok merak edilen bahis ise Mark Zuckerberg’in Metaverse konusundaki ısrarının sürüp sürmeyeceği.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - Betgol kirala - Ronabet kirala - Totobo kirala - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom