Teknoloji

Microsoft Excel yeni özelliği ile çok konuşulacak!

Microsoft Excel, Microsoft tarafından oluşturulmuş elektronik bir tablolama programıdır. Excel sayesinde bilgisayar kullanıcıları birçok fonksiyonu basitçe yerine getirebiliyor. Bilhassa şirketler için birçok alanda kolaylık sağlayan Excel, yeni özellikler kazanmaya da devam ediyor.

Excel’de görseller çalışma sayfasının bir kesimi hâline geliyor

Excel’in yeni güncelleme ile birlikte daha dinamik bir hâl kazanması bekleniyor. Yeni bir güncelleme ile birlikte elektronik tablo yazılımı, görsellerin direkt bir hücreye eklenmesine müsaade verecek. Böylece görseller sadece sayfanın üzerinde yer almayacak, birinci defa bir çalışma sayfasının kesimi haline gelecek.

Microsoft, bu yeni özellik sayesinde Excel sayfalarının daha şahsileştirilmiş ve özelleştirilebilir hale geldiğini tabir ediyor. Şirket böylelikler ortaya çıkan çalışmalarınyepyeni bir boyut kazanacağına inanıyor. Microsoft 365’in planlamalarında yeni özellik ayrıntılandırılmış durumda.

Şirket, manzaraları direkt hücrelere eklemenin yanı sıra, yeni “IMAGE” fonksiyonunun kullanıcılara bir dizi ekstra özelleştirme seçeneği sunacağını belirtiyor. Kullanıcılar, hücreleri taşıyabilecek, yine boyutlandırabilecek, sıralayabilecek, filtreleyebilecek ve hatta Excel tablosundaki fotoğraflar üzerinde çalışabilecek.

Excel’deki yeni fotoğraf özelliğinin şimdi geliştirme etabında olduğu belirtiliyor. Bu yüzden yeni fonksiyonun nasıl çalıştığı şimdi belgisiz. Lakin yeni güncellemenin Aralık ayı ile birlikte geleceğini düşündüğümüzde bu özelliği test etmek için çok fazla beklemeyeceğimizi söyleyebiliriz.

Microsoft, yeni güncellemeler ile birlikte Excel’i daha cazip ve kullanıcı dostu hâle getirmeyi planlıyor. Böylece uygulamanın daha geniş etraflarda kullanılması öngörülüyor. Microsoft Excel’in yeni güncellemesi web, masaüstü, Mac ve Android kullanıcılarının tamamı için tıpkı vakitte yayınlanacak.

Hâli hazırda hayli faydalı ve çok taraflı bir program olan Microsoft Excel, yeni özelliği ile birlikte daha alımlı hâle bürünecek üzere görünüyor. Pekala siz Microsoft Excel’in yeni özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!